TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Gerwazego, Protazego, Sylwii 19 Czerwca 2024, 08:49
Dziś 22°C
Jutro 20°C
Szukaj w serwisie

Koncert "Dla Serca Jezusowego" już 30 maja w Pleszewie

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 09:26 27.05.2024

Koncert „Dla Serca Jezusowego 5” to kolejny z serii koncertów uwielbienia, który zagra tradycyjnie w Pleszewie w Boże Ciało Schola Lenartowicka i zespół Sound of Heaven. W tym roku koncert ten będzie szczególny, bo podczas niego schola świętować będzie 15lecie swojego istnienia.

 

 

Schola powstała dokładnie w listopadzie 2009 roku, jednak cały rok 2024 jest dla niej rokiem jubileuszowym. Z kolei tradycja koncertów uwielbienia w Boże Ciało sięga roku 2017, kiedy to odbył się pierwszy z koncertów jeszcze pod starą nazwą „Przystanek Jezus”. Tegorocznym współorganizatorem naszego kocnertu jest ks. Dariusz Brylak – proboszcz farskiej prafii, dzięki któremu koncert dostał powiewu świeżości, a wszyscy artyści dodatkowej energii do działania.

Podczas koncertu zabrzmią tradycyjne pieśni kościelne jak „Kto się w opiekę”, ale także utowry z repertuaru takich zespołów religijnych jak TGD czy New Life’m. Nie zabraknie też autorskich utworów scholi i zespołu jak „Dla Serca Jezusowego” czy „Pomiędzy nami idziesz Panie”. Na koncercie nie zabraknie też akcentu lednickiego.

Na koncercie jubileuszowym na scenie stanie łącznie 43 artystów. Do grona zespołu dołączyły nowe instrumenty, ale jakie? Tego dowiecie się obserwując social media scholi i zespołu oraz przychodząc na koncert. Na scenie też nie zabraknie najmłodszych czyli „Scholi Lenartowickiej Junior”.

W tym roku koncert oprócz wymiaru duchowego, będzie miał również nieco bardziej komercyjny charakter mający na celu integrację naszych słuchaczy. Już teraz zachęcamy do korzystania z atrakcji dla dzieci jak dmuhane zamki i wata cukrowa oraz małego poczęstunku, który będzie czekał na wszystkich słuchczy. Podczas koncertu będzie można także wesprzeć działalność scholi i zespołu dobrowolną ofiarą. Być może nie wiecie, ale do tej pory dzięki ofiarności słuchaczy schola i zespół zakupili sprzęt za prawie 15 000 zł.

KILKA SŁÓW O HISTORII SCHOLI

Schola powstała w listopadzie 2009 roku po przyjściu do lenartowickiej parafii nowego proboszcza ks. Józefa Wachowiaka. Początkowo jej działalność ograniczała się to uświetniania uroczystości parafialnych – odpustu, I komunii świętej, świąt Bożego Narodzenia. Z czasem tradycją stały się organizowane w drugi dzień świąt koncerty kolęd. Z biegiem lat do scholi dołączali także instrumantaliści – gitarzyści, osoby grające na skrzypcach. W 2014 roku z inicjatywy członków scholi odbył się pierwszy koncertu uwielbienia „Przystanek Jezus”, który został zagrany na naczepie tira na terenie przy kościele w Lenartowicach. Koncert ten cieszył się na tyle dużym zainteresowaniem, że w 2015 roku odbyła się jego kolejna edycja. W roku 2016 koncert nabrał jeszcze mocniejszego brzmienia dzięki świeżo powstałemu zespołu, który z czasem stał się znany jako „Sound of Heave”. Od tego czasu schola oraz zespół działają nierozłącznie. W 2017 roku w odpowiedzi na propozycję ówczesnego vice burmistrza pana Arkadiusza Ptaka schola i zespół zagrały koncert „Przystanek Jezus” na pleszewskim rynku w Boże Ciało, co szybko stało się tradycją naszego miasta.

Oprócz koncertów uwielbienia schola i zespół co roku grają dla swojej publiczności koncerty kolęd. Odbyły się również dwa koncerty pod hasłem „Radość Zmartwychwstania” w okresie świąt wielkancnych. Z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II powstał koncert „Totus Tuus. Cały Twój”, który po raz pierwszy schola i zespół zagrali we współpracy z Telewizją Wielkopolska w Zdunach w październiku 2020 roku. Później koncert zabrzmiał jeszcze dwukrotnie w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie oraz w Sanktuarium Maryjnym w Tursku.

Schola i zespół co roku kolęduje także w pleszewskim Domu Dziecka oraz zaprasza podpoiecznych do wystąpienia na koncertach kolęd.

Jednym z ważnijeszych osiągnięć scholi jest dwukrotna współpraca z TVP3 – koncert podczas Orszaku Trzech Króli w Pleszewie oraz jako główni wykonawcy podczas koncertu „Kolęd Pełni” w Kaliszu. Ponadto są oni laureatami Hosanna Festival w Siedlcach, gdzie zajęli II miejsce.

Jednak schola i zespół to nie tylko koncerty – to przede wszystkim przyjaźnie, spotkania i pomysł na miłe spędzenie czasu w gronie osób o podobnych zainteresowaniach, z którymi wspólnie można cieszyć się muzyką.

 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła