TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Konrada, Selmy 21 Kwietnia 2024, 07:06
Dziś 0°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Koncert kolęd "Chóru od wielkiego święta"

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 09:04 17.01.2023

Już w najbliższą niedzielę, 22 stycznia, będziemy mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, jakim będzie muzyczne spotkanie z Chórem od Wielkiego Święta.

Styczeń jest okazją do kolędowania nie tylko w gronie najbliższych, ale także podczas koncertów w całym kraju. Wiele zespołów, które na co dzień prezentują zupełnie inny repertuar, w okresie Bożego Narodzenia prezentują kolędy i pastorałki w swoim wykonaniu. Zupełnie inaczej jest z Chórem od Wielkiego Święta, dla którego pretekstem do wspólnego muzykowania są Narodzenie Pańskie oraz Wielkanoc. Zakochani w muzyce artyści chcą podzielić się z innymi zarówno pokładami dobrej energii, jak i refleksją nad tym, co często bywa ulotne i nieuchwytne. Najbliższy koncert inspirowany jest kolędami i piosenkami z całego świata. Można usłyszeć między innymi melodie irlandzkie, brytyjskie i portugalskie. Większość z nich śpiewana jest w języku polskim, ale nie wszystkie.

Dyrygentem chóru i kierownikiem muzycznym jest Adam Korzeniewski, który koordynuje i scala projekt w miłe dla ucha brzmienie. Z projektem tym związany jest od 12 lat, wzbogacając go swoim doświadczeniem i talentem muzycznym, nie tylko jako dyrygent, ale także kompozytor i muzyk. Dzięki jego pasji, słabości do „wielogłosów”, a jednocześnie łatwości w improwizacji, występy chóru chwytają za serce swoją oryginalną interpretacją utworów śpiewanych podczas najważniejszych świąt w całym roku.

 

 

Organizatorem koncertu, który odbędzie się w kościele garnizonowym w niedzielę 22 stycznia o godz. 16.00, jest Fundacja Światło i Sól, która serdecznie zaprasza do wspólnego kolędowania. Bilety można nabyć na www.kupbilecik.pl.

Tekst za: Katarzyna Kołata

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła