TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Joachima, Kiry, Maurycego 20 Marca 2023, 22:28
Dziś 8°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

Wolność potrzebuje prawdy – koncert papieski w Latowicach

Adam Szymański Adam Szymański 23:05 09.10.2022

Jeżeli nasze życie ma być prawdziwe, autentyczne, potrzebujemy prawdy – powiedział biskup kaliski Damian Bryl podczas koncertu ku czci św. Jana Pawła II w Latowicach.

Specjalnym gościem uroczystego Koncertu papieskiego w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Latowicach był biskup kaliski Damian Bryl, który dziękując organizatorom podkreślił, że takie koncerty pozwalają na nowo wrócić do postaci św. Jana Pawła II, ale także do jego nauczania, a w tym roku szczególnie do encykliki Veritatis splendor:

Główną organizatorką koncertu w wykonaniu zespołu Soni Dei była v-ce prezes Stowarzyszenia Bliżej Siebie w Sieroszewicach Arleta Kalińska:

Znane pieśni i piosenki, które przybliżają nam postać świętego papieża wykonywał zespół Soni Dei działający przy parafii św. Wojciecha w Lewkowie, którego założycielem i kierownikiem muzycznym, od dziesięciu lat prowadzącym zespół jest Jakub Kamzol:

Podczas koncertu, prowadząca całość pani Arleta, przypominała także myśli Jana Pawła II, co pozwoliło na głębsza refleksję związaną z postacią świętego. Znaczenie tych słów podkreślił także proboszcz parafii w Latowicach ks. kan. Damian Hołoś:

Wspólnota zawiązana podczas tego spotkania znalazła wyraz podczas ostatniej pieśni wykonanej wspólnie przez wszystkich zebranych na koncercie, a była to ulubiona pieśń Papieża - Barka:

Tekst, audio i zdjęcia: Adam Szymański/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła