TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aliny, Anety, Benona 16 Czerwca 2024, 23:14
Dziś 18°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

Koncert "Poznańskich Słowików" w Wieruszowie-Podzamczu

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 16:31 24.10.2022

Znany w całej Polsce Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej "Poznańskie Słowiki" wystąpił w niedzielny wieczór w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Wieruszowie - Podzamczu z okazji 100-lecia Parafii i rocznicy poświęcenia kościoła. Na wydarzenie zaprosiła Parafia przy współpracy z Wieruszowskim Domem Kultury oraz gminą Wieruszów. Samorząd był fundatorem niecodziennego wydarzenia. 

Chór Chłopięcy i Męski Filharmonii Poznańskiej nazywany powszechnie „Poznańskimi Słowikami”, znany jest w całej Polsce, jak i poza jej granicami.

„Poznańskie Słowiki” dają rocznie kilkadziesiąt koncertów. Śpiewały we wszystkich niemal krajach europejskich, a także w USA, Kanadzie, Korei Płd. oraz Japonii. Chór występował dla koronowanych głów i prezydentów, a także wielokrotnie dla Papieża Polaka, Jana Pawła II.

Chór wykonuje dzieła mistrzów średniowiecznych, epoki renesansu, wokalno-instrumentalne arcydzieła baroku Bacha i Haendla, utwory klasycyzmu Mozarta, Haydna i Beethovena, romantyzmu Chopina, Schuberta, śpiewa wreszcie kompozycje współczesne.

Przez ponad 75 lat zespół tworzyło ponad 1500 śpiewaków. Obecnie „Poznańskie Słowiki” to prawie 100 śpiewających chłopców i panów. Ich wspólny sukces jest muzyczną wizytówką Poznania i Polski.

Tekst za: Patryk Hodera
Zdjecia: Małgorzata Skolankiewicz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła