TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Danuty, Jana, Janiny 24 Czerwca 2022, 23:48
Dziś 21°C
Jutro 28°C
Szukaj w serwisie

Koncert zespołu Kana z Ukrainy w Kaliszu - zapowiedź

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 16:33 20.06.2022

Fundacja Światło i Sól zaprasza na koncert zespołu Kana z Ukrainy 26.06.2022 o godz. 18:00 w ogrodzie przy plebanii parafii pw. św. Gotarda w Kaliszu przy ul. Kordeckiego 3.

 

 

Fundacja szerzy Nową Kulturę w Kaliszu i okolicy. Podczas niedzielnego wydarzenia zostanie zainaugurowany kolejny projekt „Ogród Nowej Kultury”, który ma na celu organizację koncertów plenerowych w ogrodach przy plebaniach w Kaliszu i okolicy,

Zespół Kana to inicjatywa młodych ludzi, którzy spotkali się dzięki pracy Braci Mniejszych Kapucynów. Tworzą profesjonalny zespół chrześcijański. Zespół oficjalnie zaistniał po warsztatach muzycznych w Lublinie, zorganizowanych przez przyjaciół: Zespół NEW LIFE'm razem z Mateo, Wojtkiem Białoskórskim oraz o. Andrzejem Bujnowskim OP. Członkowie zespołu pochodzą z różnych miast Ukrainy. Do tej pory wydali 5 albumów: "Pokój z tobą", "W Tobie znajdę siebie", „Kryla”, płyty kolędowe „Kolędy z gitarą” i "Chrystus narodził się" oraz liczne single i utwory uwielbieniowe. Zespół prowadzi warsztaty muzyczne i koncertuje na Ukrainie i w Polsce. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa wystąpili podczas Koncertu Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie po raz trzeci.

Obecność muzyków z Ukrainy będzie świetną okazją do integracji oraz modlitwy o pokój na Ukrainie.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, projekt można wspierać na patronite.pl/swiatloisol.

O nowych inicjatywach Fundacji można dowiedzieć się na stronie www.swiatloisol.pl

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła