TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Augustyna, Kamelii, Lidii 04 Sierpnia 2021, 02:22
Dziś 14°C
Jutro 16°C
Szukaj w serwisie

Konferencja prasowa dotyczącą cyklicznych spotkań „Misji Kalisz"

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 15:53 03.09.2020

„Misja Kalisz” – to temat przewodni konferencji prasowej, która odbyła się klasztorze Ojców Jezuitów w Kaliszu.

W konferencji wzięli udział gospodarze „Misji Kalisz”: dyrektor biura regionalnego PKWP w Poznaniu - Tomasz Zawal, superior domu zakonnego Towarzystwa Jezusowego w Kaliszu - o. Andrzej Lemiesz SJ, koordynator „Misji Kalisz” - Kamila Krytowska, oraz goście specjalni: ks. Luis Mbuyeh Ngeh z Kamerunu i George Mamlouk z Syrii. 

Celem „Misji Kalisz” jest promocja działalności misyjnej Kościoła, w tym przekazywanie informacji, zachęty do modlitwy i przeprowadzanie zbiórek pieniężnych na rzecz działalności misyjnej Kościoła oraz chrześcijan prześladowanych za wiarę.

W każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 11:30 zapraszamy do wspólnej modlitwy za Kościół prześladowany i cierpiący oraz za misje Kościoła podczas Mszy św. w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego (oo. jezuici, ul. Stawiszyńska 2, Kalisz). Podczas Eucharystii homilię lub świadectwo głosić będą księża współpracujący z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie lub studiujący w Polsce przy wsparciu PKWP księża bądź siostry zakonne z Afryki. Będziemy też zapraszać na spotkania tematyczne z gośćmi, którzy przybliżać będą realia misji i swoje własne doświadczenie pracy misyjnej.

Inauguracja działalności „Misji Kalisz” zaplanowana jest na 10 września (czwartek) o godz. 19:45 podczas plenerowego seansu Kina z misją - przy Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego obejrzymy włoską komedię „Jak Bóg da” (w razie niepogody – w pobliskiej sali).

Zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła