TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Blanki, Edmunda, Eligiusza 01 Grudnia 2021, 10:00
Dziś 2°C
Jutro 4°C
Szukaj w serwisie

Królestwo Moje nie jest z tego świata – potrójna uroczystość w parafii Chrystusa Króla w Jarocinie

Adam Szymański Adam Szymański 16:15 21.11.2021

Dzisiaj, musi do nas dotrzeć ta prawda, że jesteśmy powołani do tego, żeby mieć w sobie ducha Jezusa Chrystusa i że radość człowieka polega na tym, że żyje dla większej Chwały Bożej – mówił w Jarocinie bp Łukasz Buzun podczas Eucharystii w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

Dzisiejsze święta łączyło w jarocińckiej Parafii Chrystusa Króla trzy uroczystości: odpust parafialny, 28. rocznicę konsekracji kościoła i Bierzmowanie.
W progach świątyni, biskupa pomocniczego kaliskiej diecezji powitał ks. kan. Rafał Sobieraj, dziękując także wszystkim osobom troszczącym się o ten Dom Boży:

Bisku Łukasz przewodniczył Mszy świętej koncelebrowanej, podczas której udzielił Sakramentu Bierzmowania jarocińskiej młodzieży.

W homilii celebrans przestrzegał przed iluzorycznością naszej rzeczywistości:

Biskup, zwracając się do bierzmowanej młodzieży wskazywał jej drogę wytyczoną przez Chrystusa:

W dalszych słowach biskup przypomniał nam wszystkim, a szczególnie tym, którzy w tym dniu otrzymywali Dary Ducha Świętego, że droga naszego życia staje się coraz trudniejsza:

Uroczystość zgromadziła wielu parafian i kapłanów z dekanatu jarocińskiego, a zakończyła ją Procesja Eucharystyczna wokół świątyni i odśpiewanie Te Deum.

Zdjęcia i audio: Adam Szymański/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła