TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2024, 11:34
Dziś 4°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Ks. dr Wojciech Kućko relacjonuje X Światowe Spotkanie Rodzin

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 18:50 24.06.2022

W Rzymie pod przewodnictwem papieża Franciszka trwa X Światowe Spotkanie Rodzin. W tym roku wydarzenie po raz pierwszy odbywa się jednocześnie w Kościołach lokalnych na całym świecie. Spotkaniu towarzyszy hasło: „Miłość rodzinna: powołanie i droga świętości”.

 

 

X Światowe Spotkanie Rodzin odbywa się z rocznym opóźnieniem z powodu pandemii koronawirusa.

W spotkaniu w Wiecznym Mieście uczestniczy delegacja z Polski. Jest w niej kilka rodzin, którym towarzyszą m.in.: ks. bp Wiesław Śmigiel, przewodniczący Rady ds. Rodziny w Konferencji Episkopatu Polski i należący do niej ks. bp Grzegorz Kaszak, biskup sosnowiecki.

Światowe Spotkanie Rodzin potrwa do 26 czerwca 2022 roku. Pierwsza edycja tego wydarzenia odbyła się w 1994 roku z inicjatywy św. Jana Pawła II. Od tamtego wydarzenia katolickie rodziny gromadzą się co trzy lata na różnych kontynentach na modlitwie i debatach na temat swej roli w Kościele i świecie.

Polecamy Państwu rozmowę ks. Mateusza Puchały z ks. dr. Wojciechem Kućko, adiunktem Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW, dyrektorem Wydziału ds. Rodzin Kurii Diecezjalnej Płockiej, który na antenie Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej relacjonuje przebieg spotkania.

  

 

 

fot. archiwum prywatne ks. dr Wojciech Kućko

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła