TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Blanki, Edmunda, Eligiusza 01 Grudnia 2021, 10:13
Dziś 2°C
Jutro 4°C
Szukaj w serwisie

"Ksiądz Dolindo, jakiego nie znacie" - nowa lektura duchowa na antenie Radia Rodzina

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 12:45 24.11.2021

19 listopada br. wspominaliśmy 51. rocznicę śmierci ks. Dolindo Ruotolo, włoskiego księdza, tercjarza franciszkańskiego, ogłoszonego przez Kościół katolicki Sługą Bożym. To właśnie temu kapłanowi z Neapolu, Jezus zostawił potężną modlitwę „Jezu, Ty się tym zajmij”. 

W ramach radiowej lektury pragniemy Państwu zaprezentować książkę Aleksandry Zapotoczny pt. "Ksiądz Dolindo, jakiego nie znacie". Emisja na 103,1 FM od poniedziałku do soboty o godz. 20.45.

 

W książce poznajmy ks. Dolindo Ruotolo w oparciu o historię jego życia i życia osób w nim uczestniczących oraz tych, którym objawił się w sposób nadprzyrodzony. Znajdziemy tu historię niezwykłych wydarzeń, tajemniczych spotkań, nieoczekiwanych nawróceń, opowieści o współczesnych świętych, których życie w taki czy inny sposób związane było z osobą księdza Dolindo.

Specjalnie dla tej publikacji wywiadu udzielił ks. Francesco Russo, który złożył tu poruszające świadectwo: „Ks. Dolindo wymodlił moje powołanie” oraz prałat Giacomo Pappalardo, którego udziałem było niesamowite doświadczenie osobistego kontaktu z księdzem Dolindo: „Spotkałem go po jego śmierci”.

W książce Aleksandry Zapotoczny "Ksiądz Dolino, jakiego nie znacie" znajdziemy także chociażby odpowiedzi na poniższe pytania:

Co oznaczają kamienie, które ks. Dolindo nosił w swojej torbie?
Kim są jego duchowi uczniowie, których procesy beatyfikacyjne już są w toku?
Kim byli członkowie jego rodziny?
Dlaczego ks. Dolindo nie jest jeszcze błogosławiony?

Analizując autobiografię ks. Dolindo, odkryjemy informacje zapisane pomiędzy wierszami, poznamy jego duchowe dzieci, historie ich życia, powołania i nawrócenia. Owoców jego ewangelizacji jest tak wiele… Jego uczniowie wyruszyli w świat, zakładając nie tylko chrześcijańskie rodziny czy nowe zgromadzenia zakonne, ale sami stali się kandydatami na ołtarze, ich procesy beatyfikacyjne są w toku. W życiu ks. Dolindo zdarzały się także mistyczne zjawiska. Opowiedzą o nich naoczni świadkowie, a eksperci wytłumaczą, w jakim momencie znajduje się aktualnie kwestia otwarcia procesu beatyfikacyjnego kapłana z Neapolu. Prześledzimy również fałszywe informacje dotyczące postaci ks. Dolindo, które w ostatnich latach rozeszły się po Polsce.

fragmenty wstępu

Książka "Ksiądz Dolindo, jakiego nie znacie" Aleksandry Zapotoczny została wydana nakładem Wydawnictwa AA Kraków.

Polecamy Państwu korespondencję z Neapolu. Gościem Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej była Aleksandra Zapotoczny, autorka książki "Ksiądz Dolindo, jakiego nie znacie".

 

 

Zdjęcia: Aleksandra Zapotoczny

Galeria zdjęć
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła