TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Hilarego, Franciszki, Ksawery 03 Grudnia 2023, 06:09
Dziś -3°C
Jutro -3°C
Szukaj w serwisie

Letnie rekolekcje dla starszych ministrantów

Szymon Raczyński Szymon Raczyński 17:23 28.07.2021

Od 25 do 28 lipca w budynkach Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu odbywały się rekolekcje dla starszych ministrantów.

W spotkaniu formacyjnym uczestniczyło ponad dwudziestu ministrantów naszej diecezji. Za organizację wydarzenia odpowiedzialni byli ks. kan. Jarosław Kołodziejczak, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej, oraz jego zastępca, ks. Mateusz Paprocki. Pomagali również klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu.

Chłopcy zaangażowani w parafialną służbę liturgiczną uczestniczyli w różnych formach modlitwy - nabożeństwach, adoracji Najświętszego Sakramentu, a przede wszystkim w Eucharystii. Mieli również możliwość wysłuchania szeregu wykładów dotyczących osoby prymasa Stefana Wyszyńskiego i jego nauczania.

W każdym dniu rekolektantom towarzyszyły ważne myśli Prymasa Tysiąclecia, np.:

Ludzie mówią: "Czas to pieniądz", a ja wam mówię: "Czas to miłość"!

A jako podsumowanie tych wspólnych dni w homilii podczas Mszy św. na zakończenie rekolekcji wybrzmiała refleksja będąca jednocześnie konkretnym zadaniem dla każdego uczestnika:

Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy przezwyciężyć w sobie niechęci, ile zdołaliśmy przełamać ludzkiej złości i gniewu. Tyle wart jest nasz rok, ile ludziom zdołaliśmy zaoszczędzić smutku, cierpień, przeciwności. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy okazać ludziom serca, bliskości, współczucia, dobroci i pociechy. Tyle wart jest nasz rok, ile zdołaliśmy zapłacić dobrem za wyrządzane nam zło".

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła