TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Klary, Romana, Rozyny 09 Sierpnia 2022, 12:12
Dziś 20°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

Lipcowa modlitwa w intencji rodzin i obrony życia u św. Józefa

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 21:04 01.07.2021

Współcześni mężczyźni potrzebują dobrego wzoru. Takim wzorem jest św. Józef - człowiek, który miał bardzo dobrą relację z Jezusem - mówił bp Łukasz Buzun, który 1 lipca przewodniczył w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia poczętego.

Temat lipcowego spotkania brzmiał: „Toczy się ogromna walka o ludzkie życie – Święty Józefie, prosimy wspomagaj nas w tej walce”.

W homilii bp Łukasz Buzun wskazywał na ojcowskie serce św. Józefa. - Bóg napełnił Józefa wzniosłymi uczuciami ojcostwa. Jest to serce przepełnione troską względem Jezusa. Święty Józef swoją miłość ojcowską wyraża wobec Jezusa przez swoje postępowanie względem Niego, szczególnie w okresie dzieciństwa i w okresie młodzieńczym – powiedział celebrans.

Zaznaczył, że św. Józef był wychowawcą Jezusa. – Święty Józef wychowywał Jezusa do modlitwy, ale nie tylko modlitwy indywidualnej, rodzinnej, ale także do modlitwy we wspólnocie ludzi. Święty Józef uczył Jezusa też fragmentów Biblii, które sam nosił w swoim sercu jako sprawiedliwy Izraelita – podkreślał kaznodzieja.

Przekonywał, że rodzice na wzór św. Józefa powinni wychowywać swoje dzieci do tego, aby w przyszłości osiągnęli niebo.

Stwierdził, że jedynie wiara może człowieka przeprowadzić przez zawirowania ziemskiego życia. – Potrzebujemy skutecznej pomocy do ochrony wiary i związanych z nią wartości. Któż jak nie św. Józef potrafi skutecznie przyjść nam z pomocą, ochronić w nas prawdziwy skarb, jakim jest wiara – mówił biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.

Pod koniec Mszy św. biskup, kapłani i wierni zebrani w kaliskiej bazylice zawierzyli św. Józefowi rodziny i dzieci nienarodzone.

O. Tadeusz Rydzyk zaprosił wiernych na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 10 i 11 lipca.

Wcześniej w ramach konferencji Magdalena Korzekwa-Kaliszuk i jej mąż Zbigniew Kaliszuk podjęli temat „Każde życie jest cudem”. W swoim wystąpieniu małżonkowie mówili o Fundacji Grupa PROELIO i o jej inauguracyjnej kampanii społecznej. Zachęcali do odwiedzania strony internetowej cudzycia.pl. Pani Magdalena jest prawnikiem, autorką i współautorką kilkunastu książek, jako nastolatka przez pięć lat prowadziła telewizyjny program „Ziarno”. Pan Zbigniew to autor i redaktor książek, laureat nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2014 w kategorii książek dla młodzieży. Rozmowę z gośćmi prowadził ks. prał. Leszek Szkopek, proboszcz parafii NMP Wniebowziętej w Ostrzeszowie, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Podczas Mszy św. zaśpiewał Reprezentacyjny Chór Powiatu Kępińskiego „Con Brio” pod dyrekcją Ewy Olek.

Spotkanie transmitowane było przez Telewizję Trwam, Radio Maryja i Radio Rodzina.

Tekst za: KAI
Zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła