TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 26 Maja 2024, 00:58
Dziś 13°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

Lipcowa modlitwa za rodziny u św. Józefa

O świętości, do której dorastamy w rodzinie mówiliśmy i o tę świętość dla rodziny modliliśmy się...

...podczas ostatniego /2 lipca 2009/ modlitewnego spotkania w Bazylice Świętego Józefa w Kaliszu. Świętość rodzinnie "zaraźliwa" - czyli o tym na ile w naszych rodzinach troszczymy się o świętość najbliższych! - taki był dokładnie temat Spotkania. Inspirację dla takiego tematu podsunęła nam Błogosławiona Jolanta - Księżna Kaliska. Związana z najstarszym Miastem w Polsce Księżna, żona Bolesława Pobożnego wyrosła w rodzinie, w której nie wypadało nie zostać świętym: św. Jadwiga Śląska, Św. Elżbieta Węgierska, św. Kinga, bł. Salomea, św. Jadwiga Królowa - to tylko niektóre imiona krewnych Jolanty. Ona sama wzorowa żona, kochająca matka - dla swoich i przysposobionych dzieci, godnie przeżywająca śmierć męża wdowa, wreszcie pokorna zakonnica i do tego jeszcze pani zatroskana o biednych, opuszczonych, o ład społeczny w rozbitej Polsce - ona właśnie - jakby przyprowadzona przez Świętego Józefa - została ukazana jako wspaniała Patronka dla współczesnych rodzin, dla matek, wdów, dla dyplomatów, polityków...

O Bł. Jolancie i o całej litanie świętych i błogosławionych z jej najbliższego otoczenia opowiedział nam red. Edmund ZDANOWSKI z Gniezna - historyk, dziennikarz i publicysta - "zakochany", jeśli można tak powiedzieć w Księżnej Jolancie.

W takim też duchu modliliśmy się na nabożeństwie, które poprowadzili: Ks. Robert BOGDAJEWICZ i Ks. Łukasz ŻURAWSKI.

Msza święta sprawowana była pod przewodnictwem bpa Adama BAŁABUCHA, biskupa pomocniczego diecezji świdnickiej. Koncelebrował bp Teofil WILSKI i kilkudziesięciu kapłanów z Polski i z zagranicy.

Nad całością Spotkania - czujnym okiem i szeroko otwartym sercem - pieczę sprawował Kustosz Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu Ks. Prałat Jacek PLOTA.

Przybyło wielu Pielgrzymów - jak na lipiec zaskakująco dużo. Wszystkich, którzy przybyli do Kalisza i tych, którzy łączyli się z nami poprzez transmisję pozdrawiamy i zapraszamy no kolejne Spotkania - tym raze 6 sierpnia - będziemy się modlili o trzeźwość w rodzinach.

W naszej Fonotece zamieściliśmy KONFERENCJĘ red. Edmunda ZDANOWSKIEGO - znajdziecie ją TUTAJ. Zapraszamy także do wysłuchania HOMILII bpa Adama BAŁABUCHA - zamieszczamy ją poniżej.

Jak zawsze polecamy FOTOSERWIS - zdjęcia autorstwa Magdaleny Mruz-Żurawskiej.
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła