TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Augustyna, Ingi, Jaromira 28 Maja 2023, 04:46
Dziś 8°C
Jutro 20°C
Szukaj w serwisie

Wielkopolscy Ludowcy na Spotkaniu Noworocznym

Ludowcy z całej Wielkopolski przyjechali do Kalisza na Spotkanie Noworoczne. Słowo do zgromadzonych skierował Biskup Kaliski Edward Janiak.

Wśród zaproszonych gości, którzy przybyli do Kalisza był wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński. W spotkaniu uczestniczył wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak, a także minister rolnictwa i rozwoju wsi Stanisław Kalemba. Obecni byli: senator Andżelika Możdżanowska, posłowie Józef Racki i Piotr Walkowski, wicewojewoda Przemysław Pacia oraz Starosta Kaliski Krzysztof Nosal. Gospodarzem spotkania był poseł do Parlamentu Europejskiego i Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Wielkopolsce Andrzej Grzyb.

Spotkanie stało się okazją do podsumowań, które w oczach działaczy PSL wypadają pomyślnie, mówiono z nadzieją o czasie, który nadchodzi.

Obecny na spotkaniu opłatkowym Biskup Kaliski Edward Janiak składając życzenia wypowiedział w duchu oczekiwania trzy kwestie, które stanowią pewien rodzaj zadania dla polityków i działaczy - ludowców.
Chodzi o:

  • wyrównanie szans polskich rolników w odniesieniu do całej Europy - "jak jest ciężko, to jest wszystkim ciężko, jak jest lepiej, to jest wszystkim lepiej" - mówił Bp Edward;
  • stworzenie warunków dla pracy młodych, wykształconych ludzi w naszej Ojczyźnie - by nie trzeba było opuszczać Polski i z bogactwem wykształcenia, talentów w gdześ w świat iść za chlebem;
  • jeśli tyle milionów ludzi prosi o jedno miejsce na multipleksie, to przecież chyba da się to miejsce załatwić - mówił z nadzieją Biskup Edward Janiak.

Całość przemówienia wraz z życzeniemi Księdza Biskupa znajdziecie Państwo poniżej w wersji dźwiękowej. Jak zawsze polecamy też zdjęcia.
 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła