TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Kingi, Krystyna, Michaliny 24 Lipca 2024, 04:40
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

"Mała Pielgrzymka" z Sokolnik 26. raz wyruszyła do św. Józefa

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 13:05 29.06.2024

Pątnicy „Małej Pielgrzymki” już 26. raz wyruszyli z parafii pw. św. Mikołaja w Sokolnikach, aby pielgrzymować do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. U progu wakacji pragną dziękować za miniony rok szkolny oraz katechetyczny i prosić o Boże błogosławieństwo na czas wypoczynku.

Nasze spotkanie z sokolnickimi pielgrzymami odbyło się w drugim dniu ich pątniczych zmagań. Kolejny dzień na trasie rozpoczęli od mszy św. w kaplicy pw. św. Jana Chrzciciela w miejscowości Dębicze o godzinie 8:00. W tym roku zbiegło się to z uroczystością Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

U progu Eucharystii głos zabrał ks. Tomasz Wasielewski, proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Sokolnikach i przewodnik grupy:

Święci Apostołowie – Piotr i Paweł – zaznaczyli swą obecność również w trakcie homilii. Przewodnik duchowy grupy i kaznodzieja zarazem zwrócił uwagę na symbole, po których można wspominanych świętych rozpoznać. W kazaniu nie zabrakło również akcentu pielgrzymkowego:

Grupa liczy około 65 pątników, a jej głównym trzonem są dzieci, młodzież i rodziny.

O rodzinnym klimacie na szlaku mówi Marita, przedstawicielka grupy muzycznej:

Nie zabrakło również zaproszenia do wyruszenia na szlak od św. Mikołaja z Sokolnik do św. Józefa w Kaliszu od Pani Liliany, która jest związana z grupą od początków jej istnienia:

Do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu pielgrzymi przybędą w niedzielę – 30 czerwca. Tam pokłonią się Świętej Rodzinie, a szczególnie św. Józefowi w cudownym obrazie.

W przyszłą niedzielę – 7 lipca o godz. 17:25 – na antenie Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej zaprezentujemy Państwu reportaż nagrany podczas spotkania z pielgrzymami z Sokolnik.

Tekst, audio i zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła