TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Konrada, Selmy 21 Kwietnia 2024, 07:24
Dziś 0°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Matka Boża Kotłowska rusza do rodzin parafii

Od 2 lutego 2009 roku na wędrowny szlak wyrusza Matka Boża Kotłowska w kopii Obrazu, który w tej parafii i nie tylko ludzie znają i kochają...

W niedzielny wieczór, w seminaryjnej kaplicy, w obecności wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu miała miejsce skromna, ale wymowna i wielce znacząca uroczystość. Proboszcz parafii rzymsko-katolickiej w Kotłowie Ks. Adam Kosmała poprosił Księdza Biskupa Stanisława, by jako Pasterz poświęcił Obraz, który jako kopia słynącego łaskami Obrazu z kotłowskiej świątyni ma wyruszyć w poniedziałek, 2 lutego 2009 na peregrynacyjny szlak - ma dotrzeć do rodzin kotłowskiej parafii. Ksiądz Biskup chętnie przychylił się do tej prośby.
Wskazując na piękny Obraz Pasterz Diecezji Kaliskiej przypomniał o tym, że już we wrześniu /13/ w Kotłowie zostaną nałożone Korony na skronie Maryi i Dzieciątka Jezus. Radość przygotowań do Koronacji zamąca jednak świadomość podziału, jaki znaczy parafię w Kotłowie. Mamy wszyscy nadzieję, że modlitwa wielu ludzi i także ten akt czci, jakim będzie parafialna peregrynacja doprowadzą do pojednania. Prośmy wszyscy Maryję, aby w tej tak ważnej sprawie wstawiła się za nami u Syna.

O przebiegu uroczystości poświęcenia kopii Opbrazu Matki Bożej Kotłowskiej można usłyszeć w naszym serwisowym materiale i prześledzić oglądając zdjęcia - ZAPRASZAMY!
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła