TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Hilarego, Franciszki, Ksawery 03 Grudnia 2021, 17:11
Dziś 0°C
Jutro 1°C
Szukaj w serwisie

Misjonarz z Ukrainy ks. Paweł Kubik SCJ w Opatówku

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 22.01.2017

W Tygodniu Modlitw o Jedność Chrześcijan w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opatówku, niedziela przebiegała w duchu ekumenicznym i misyjnym w łączności z Polakami mieszkającymi na Ukrainie.

Już w sobotę delegacja z Ukrainy wraz z pochodzącym z Kalisza ks. Pawłem Kubikiem SCJ proboszczem w Marianówce k. Żytomierza, wzięła udział w uroczystościach odzyskania przez Opatówek praw miejskich.

W niedzielę Ks. Paweł Kubik SCJ, podczas Mszy Św. modlił się wraz z parafianami opatóweckimi, głosił Słowo Boże i dzielił się radością 25. letniej posługi misyjnej na Ukrainie i wcześniej na Białorusi.

Wizyta gości ze Wschodu była okazją do zapoznania się z aktualną sytuacją u naszych sąsiadów, uwrażliwienia na sprawę misji i ekumenizmu oraz do pomocy modlitewnej i materialnej.

Prezentowana poniżej homilia i fotogaleria pochodzi z Mszy Św. sprawowanej o godz. 10.00 i koncelebrowanej przez ks. prał. dr Władysława Czamarę, proboszcza parafii NSPJ w Opatówku i ks. Pawła Kubika SCJ. W Eucharystii wzięła udział delegacja z Ukrainy oraz licznie zgromadzeni wierni.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła