TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Agaty, Dalii, Sobiesława 07 Grudnia 2021, 20:20
Dziś -1°C
Jutro 0°C
Szukaj w serwisie

Kurs dla gimnazjalistów „Młodzi na Progu”

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 30.10.2015

W dniach 23 – 25 października, w Dobrzycy, odbył się kurs dla gimnazjalistów „Młodzi na Progu”, w którym udział wzięło 50 osób. Celem kursu było odkrycie chęci życia z Bogiem, pokazanie młodzieży piękna Kościoła jako wspólnoty.

Pierwszego dnia dowiedzieliśmy się, jak ważny jest czas spędzony na kursie, będący „przerwą” wziętą od codzienności, by choć kilka chwil posłuchać Trenera. Kolejna konferencja dotyczyła Miłości Bożej. Pokazała nam, że Bóg kocha nas miłością ojcowską. Nie traktuje nas z góry, lecz zniża się do naszego poziomu (stając się Człowiekiem). Wieczór był czasem integracji między uczestnikami kursu.

Sobota była bardzo aktywnym dniem. Pokazała nam, że jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga, ale … zakładamy maski i próbując dopasować się do wymagań świata, gubimy swoje prawdziwe piękno. Poznaliśmy historie czterech ludzi, których życie zmieniło się kiedy spotkali Jezusa. Wielu z nas odnalazło się w historiach tych osób, jak również zapragnęło, aby Jezus stał się częścią ich życia.

Niedziela była podsumowaniem tego, co działo się przez ostatnie dwa dni. Dowiedzieliśmy się jak ważna jest wspólnota, aby zatrzymać w sobie to, co przeżyliśmy przez ostatnie godziny.

Katarzyna Parzysz

Czas kursu był chwilą oddechu, ucieczki od rzeczywistości. Były to dwa dni odpoczynku, a jednocześnie skupienia. Kurs pokazał co dalej, jaką ścieżką mam iść. Doświadczyłam tam wspaniałego uczucia, jakim jest Boża miłość. Jeśli ktoś ma wątpliwości czy warto jechać na kurs MnP - gwarantuję, że warto. (KP)

Weekend z kursem „Młodzi na progu” to była dobra decyzja. Te rekolekcje po raz kolejny pokazały obecność Pana Boga i przyjaciół. Z całego serca zachęcam każdego gimnazjalistę do udziału w tym kursie J. (GM)

Podczas kursu zmieniłam patrzenia na Boga i na świat. Poruszyło mnie głoszenie o Duchu Świętym. Przyrównano go do powietrza w balonie. Żeby zatrzymać Ducha Świętego musimy go zawiązać przez wspólnotę. I ja właśnie tego doświadczyłam w swoim życiu. Wspólnota jest dla mnie ważna ponieważ tam wzrastam w swojej wierze. Warto jechać na ten kurs nawet jeśli myślisz że to nie dla ciebie ponieważ tam możesz doświadczyć Boga w swoim życiu i czas który na niego poświęcisz na pewno nie będzie zmarnowany. (OK)

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła