TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Blanki, Edmunda, Eligiusza 01 Grudnia 2021, 10:24
Dziś 2°C
Jutro 4°C
Szukaj w serwisie

Młodzież szkolna i studenci na Kongresie Eucharystycznym

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 01.06.2015

Młodzież szkolna i studenci modlili się podczas kolejnej stacji Kongresu Eucharystycznego w Kaliszu. Mszy św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przewodniczył biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun.

W homilii ks. Witold Kałmucki wskazywał, że dla Pana Boga każdy człowiek jest kimś wyjątkowym. - Każdy może przysiąść się do tej wspólnoty, do której Bóg nas zaprasza, nawet jeśli czuję się odrzucony, pominięty. Bóg znajduje różne drogi, żeby przypomnieć nam, że jesteśmy cenni w oczach Boga – mówił diecezjalny duszpasterz młodzieży

W czasie kazania młodzież wszystkim rozdała naklejki znaku samochodowego BMW. – Taka naklejka wisiała u mnie na lustrze w łazience. Kiedy rano wstawałem patrząc na tę naklejkę przypominałem sobie BMW, czyli Bóg mnie wybrał. Każdego dnia pamiętaj o tym, że Bóg Cię wybrał, abyś nie był osamotniony i był zawsze razem z Nim – zaznaczył kaznodzieja.

Zachęcał młodych do uczestnictwa we Mszy św. - Msza św. nie musi być wysoką górą dla nas. Msza św. jest górą, na którą możesz wejść, ale nie z przymusu, tylko po to, że Ktoś tam na Ciebie czeka i chce być razem z Tobą – powiedział ks. Kałmucki.

Po Mszy św. odbyła się procesja wokół kościoła i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Do godz. 22.00 w kościele potrwa adoracja, w czasie której odmówiona zostanie Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Mszę św. poprzedziła konferencja nt. Eucharystii wygłoszona przez ks. prof. dr hab. Pawła Bortkiewicza z Poznania.

Jutro (2 czerwca), w ramach obchodów Kongresu Eucharystycznego w kościele pw. NMP Królowej Polski w Kaliszu konferencję o Eucharystii wygłosi ks. prof. dr hab. Wojciech Hanc z Włocławka, a Mszy św. przewodniczyć będzie bp Łukasz Buzun.

Tekst za: Ewa Kotowska-Rasiak/KAI

Diecezjalny Kongres Eucharystyczny - Stacja Kongresu w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu - EUCHARYSTIA - przewodniczy Biskup Łukasz BUZUN


Diecezjalny Kongres Eucharystyczny - Stacja Kongresu w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu - Ks. prof. Paweł BORTKIEWICZ - KONFERENCJA


Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła