TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Augustyna, Ingi, Jaromira 28 Maja 2024, 16:09
Dziś 16°C
Jutro 20°C
Szukaj w serwisie

Modlitwa za Ojczyznę w Kaliskiej Katedrze

Mszy św. z udziałem władz Kalisza przewodniczył Pasterz diecezji Ks. Bp Stanisław Napierała...

Obok prezydenta miasta Janusza Pęcherza i przewodniczącej Rady Miejskiej Adeli Przybył na Eucharystii zgromadzili się również przedstawiciele kombatantów, wojska, policji, poczty sztandarowe, przedstawiciele Solidarności, a także reprezentanci kaliskich szkół. Licznie przybyli wierni.

Ks. Bp w homilii podkreślał, że dziś 3 maja, w uroczystość NMP Królowej Polski i w Święto Konstytucji, towarzyszą nam dwa wątki: Polska i wiara w Boga. Kaznodzieja w swoim słowie zachęcał do troski o Ojczyznę, wskazując jednocześnie na nadzieję, jaką jest dla nas Maryja.

Nawiązując do katastrofy pod Smoleńskiem z 10 kwietnia , która nadaje szczególną wymowę dzisiejszej uroczystości, Ks. Bp akcentował, że naród, który w ostatnim czasie zaczęto pomijać, spychać w milczenie, naród, który zaczęto lekceważyć, nawet przy podejmowaniu najważniejszych decyzji - przebudził się, jakby z letargu. Obudziła się miłość Ojczyzny!

Ks. Bp wołał: trzeba zachować to narodowe przebudzenie. Bo ono dane zostało Polakom jako łaska ku przestrodze na przyszłość. Trzeba o nim pamiętać, trzeba do niego wracać, trzeba z niego czerpać naukę i mądrość. Niech to, co się wydarzyło uczy nas samodzielnego myślenia.

W pliku dźwiękowym zamieszczamy homilię Ks. Bpa Stanisława Napierały wygłoszoną dziś w Katedrze.
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła