TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Konrada, Selmy 21 Kwietnia 2024, 08:14
Dziś 0°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Modlitwa za rodziny w miesiącu św. Józefa

Marzec w pobożności ludowej kojarzy się ściśle z osobą Świętego Józefa, a w wyobraźni ożywa kaliski wizerunek...

...Patriarchy z Nazaretu - oczywiście wizerunek taki jaki on jest czyli przedstawiający całą Świętą Rodzina i... jeszcze więcej.
Kolejne Spotkanie modlitewne z racji I-szego czwartku miesiąca stało się wyzwaniem dla wielu. Pielgrzymi z różnych stron Polski wypełnili szczelnie Bazylikę Świętego Józefa w Kaliszu. Tym razem - więcej niż w inne miesiące - napotykaliśmy na twarze ludzi młodych: przybyli bowiem z pielgrzymką do świętego Józefa studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia. Jak niemal co miesiąc był z nami Ojciec Dyrektor - tym razem warto podkreślić - Założyciel WSKSiM O. Tadeusz Rydzyk CSsR. Pielgrzymce studentów przewodził Rektor WSKSiM O. dr Krzysztof Bieliński CSsR wraz z innymi przedstawicielami władz uczelni.

Jak życie dobrze przeżyć? Jaką drogę wybrać... Komu służyć? - o życiowych wyborach młodych mówiliśmy w tym marcowym spotkaniu - mówiliśmy Bogu przez wstawiennictwo Świętego Józefa na modlitwie, mówiliśmy w Konferencji i poprzez świadectwa.

Po nabożeństwie słowo w tym temacie wygłosił Ojciec Rektor, świadectwem potwierdzili postawione tezy Studenci WSKSiM: Anna Okraszewska i Bartłomiej Nowakowski - oboje z III roku dziennikarstwa. Zapis dźwiękowy tej części spotkania publikujemy poniżej.

Eucharystię celebrowało kilkudziesięciu kapłanów, a przewodniczył modlitwie bp Janusz ZIMNIAK, biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej. Ksiądz Biskup Janusz wygłosił także HOMILIĘ.

Pod koniec Mszy Świętej został odmówiony Akt zawierzenia nas wszystkich opiece Świętego Józefa.

I to na co wielu bardzo czeka: Słowo Biskupa Kaliskiego Stanisława Napierały - rodzaj podsumowania, podziękowania, ale też okazja do poruszenia bardzo ważnych spraw, dotyczących życia Kościoła, także tych odnoszących się do dobra naszej Ojczyzny. W tym czasie także głos zabiera Ojciec Dyrektor Tadeusz Rydzyk. To słowo można również w całości odsłuchać w naszej FONOTECE.
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła