TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 26 Maja 2024, 02:35
Dziś 13°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

Mówmy dobrze o naszych kapłanach w rodzinie

To hasło naszego modlitewnego spotkania w Kaliskiej Bazylice Świętego Józefa. W Roku Kapłańskim to dobry temat do refleksji...

...jaka - w temacie KAPŁAN - jest atmosfera w naszych domach, jakie nastawienie, jak postrzegamy naszych kapłanów, czy się za nich modlimy, czy prosimy o nowe powołania??? - to wszystko pytania, które przewinęły się podczas lutowego - I-wszo czwartkowego - spotkania w Kaliszu.

Przybyłych do świątyni i zgromadzonych przy odbiornikach radiowych i telewizyjnych powitał, jak co miesiąc, Ks. prał. Jacek PLOTA, Kustosz Kaliskiego Sanktuarium Świętego Jóżefa.

Nabożeństwo wraz z Klerykami Kaliskiego WSD poprowadził Ks. Robert LEWANDOWSKI.

Kolejno przyszedł czas na konferencję, a raczej - tym razem - ŚWIADECTWO: o Słudze Bożym Księdzu Jerzym POPIEŁUSZCZE - takim jak Go zapamiętali mówili Ks. prał. Jan SIKORSKI z Warszawy oraz Stefan MELAK. Całość tego świadectwa zamieszczemy w naszej fonotece i znajdziesz je TUTAJ.

Eucharystii podczas lutowego spotkania przewodniczył Bp Paweł CIEŚLIK, biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. To słowo znajdziesz TUTAJ.

Wreszcie zapraszamy także do wysłychania SŁOWA NA ZAKOŃCZENIE jaki wygłosił Biskup Kaliski Stanisław NAPIERAŁA - zamieszczono je TUTAJ.

Pozdrawiamy wszystkich, którzy korzystają z zamieszcznych na naszej stronie relacji dźwiękowych i fotograficznych - pozdrawiamy tych w kraju i tych licznie rozsianych po świecie Polaków - zapraszamy co miesiąc do Kalisza, a jeśli to nimożliwe zapraszamy do korzystania z transmisji i internetowych sprawozdań.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła