TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2024, 12:58
Dziś 7°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Msza św. pasterska w katedrze kaliskiej

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 18:02 25.12.2022

Potrzebujemy pokoju za naszą granicą, ale też potrzebujemy pokoju we własnych sercach i we własnych środowiskach rodzinnych, a przychodzący Jezus przynosi nam pokój – mówił bp Łukasz Buzun, który przewodniczył pasterce w katedrze św. Mikołaja w Kaliszu.

Witając biskupa i wiernych ks. prał. Adam Modliński zachęcał do modlitwy w intencji pokoju. –„Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał”. Modlimy się o pokój dla całego świata, a zwłaszcza dla pogrążonej w wojnie Ukrainy. Z ufnością modlimy się o pokój i bezpieczną przyszłość dla naszej umiłowanej ojczyzny – powiedział proboszcz katedry.

W homilii biskup pomocniczy diecezji kaliskiej wskazywał, że Bóg przyszedł na świat w postaci dziecka, które prosi o naszą miłość. – Bóg staje się dzieckiem, abyśmy mogli Go zrozumieć, przyjąć i kochać – podkreślił celebrans.

Zaznaczył, że Słowo Boże mówi, że nie ma wygranej przyszłości, gdy odrywamy się od Jezusa. – Gdy jesteśmy z Chrystusem to pomimo ludzkich błędów i ułomności otwierają się nam wrota nadziei – stwierdził kaznodzieja.

Podkreślał, że Boże Narodzenie stało się świętem darów, ponieważ Bóg ofiarował samego siebie, abyśmy Go naśladowali. – Przyjmując wiele prezentów nie zapominajmy o prawdziwym Dawcy i o tym, abyśmy sobie wzajemnie ofiarowali cząstkę nas samych, byśmy ofiarowali swój czas Bogu i innym ludziom – mówił biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.

Życzył wiernym, aby czas Bożego Narodzenia i cały nowy rok był czasem pokoju. - Potrzebujemy pokoju za naszą granicą, ale też potrzebujemy pokoju we własnych sercach i we własnych środowiskach rodzinnych. Życzę tego pokoju Bożego, on jest zawsze owocem dobrej spowiedzi, przebaczenia, pojednania z osobami, z którymi nam się trudno żyje, a zawsze takie osoby są, czasami trudno jest do kogoś zadzwonić, porozmawiać czy złożyć życzenia. Życzę odwagi do budowania dobrych relacji z ludźmi, a do tego potrzebna jest łaska Boża – podkreślił bp Buzun.

Wraz z bp. Łukaszem Buzunem Mszę św. koncelebrował ks. prał. Adam Modliński, proboszcz katedry.

Podczas pasterki śpiewał chór Cantate Deo.

Tekst za: KAI
Zdjęcia: Paulina Rudowicz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła