TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Hilarego, Franciszki, Ksawery 03 Grudnia 2023, 06:23
Dziś -3°C
Jutro -3°C
Szukaj w serwisie

Msza Wieczerzy Pańskiej w Bazylice Świętego Józefa – Święty Józef wzorem uczestnictwa w Eucharystii

Adam Szymański Adam Szymański 22:56 06.04.2023

Chrystus pełen miłości w Eucharystii chce być w centrum życia człowieka ochrzczonego – mówił bp Łukasz Buzun podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej celebrowanej w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Eucharystię połączono z comiesięczną modlitwą w intencji rodzin i obrony życia nienarodzonych.

Temat kwietniowego spotkania brzmiał: „Święty Józef wzorem uczestnictwa w Eucharystii”.

W homilii celebrans wskazywał, że Eucharystia nie kończy się przyjęciem Komunii św., ale zaczyna oddziaływać na codzienne życie. – Przez Eucharystię mogę ciągle zakorzeniać się w tajemnicy Jezusa i nieustannie przypominać sobie kim jestem, jakie jest moje powołanie, dokąd zmierzam – stwierdził kaznodzieja.

Akcentował, że miłość Boża najpełniej wyraża się w Eucharystii, która łączy człowieka z Chrystusem i bliźnimi. – Nie ma słów, które mogłyby wyrazić to co dzieje się w Eucharystii. Bóg mocno przeżywa to spotkanie, a my na miarę naszego wyciszenia i rozmodlenia, na miarę naszej wiary i nadziei – powiedział bp Buzun.

Podczas liturgii Wielkiego Czwartku bp Buzun obmył nogi dwunastu mężczyznom – przedstawicielom Bractwa św. Józefa i Rycerzy Kolumba.

Tekst za: KAI
Zdjęcia i audio: Adam Szymański/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła