TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2024, 12:09
Dziś 4°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Nauczyciele, wychowawcy i katecheci zawierzyli się Świętemu Józefowi

Maria Cieślak Maria Cieślak 11:10 20.10.2022

Często dobry nauczyciel – z pasją – staje się drugim ojcem, drugą matką, dla młodego człowieka. To on rozwija w nim zainteresowania – mówił ks. dr Adam Kraska, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców, podczas Eucharystii w intencji nauczycieli i wychowawców, która odbyła się w murach Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Po liturgicznym pozdrowieniu ks. prał. Jacek Plota – kustosz Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu – wspomniał o okolicznościach spotkania:

W homilii ks. dr Adam Kraska przytoczył pewną przypowieść, ukazującą postawy społeczeństwa wobec rozmaitych sposobów postępowania i podzielił się swoimi spostrzeżeniami na ten temat:

Kaznodzieja zwrócił także uwagę na zadania, które spoczywają na barkach nauczycieli:

Dyrektor Technikum im. św. Józefa w Kaliszu w swojej homilii powołał się na słowa św. Tomasza z Akwinu, który rozdzielił inteligencję i mądrość. Na tej podstawie ks. dr Adam Kraska zasugerował, w jaki sposób powinien postępować każdy nauczyciel:

Przed zakończeniem Mszy św. miało miejsce zawierzenie nauczycieli, wychowawców i katechetów św. Józefowi:

Zawierzenie w dziewiętnastym dniu października zapoczątkowało cykl spotkań, które będą gromadziły w murach Polskiego Nazaretu przedstawicieli różnych społeczności, działających na terenie diecezji kaliskiej.

Tekst: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz
Audio i zdjęcia: Szymon Raczyński/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła