TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Konrada, Selmy 21 Kwietnia 2024, 06:21
Dziś -1°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Nowenna do św. Józefa przed zawierzeniem Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 13:08 22.06.2020

AKTUALIZACJA: DECYZJĄ DELAGATA APOSTOSKIEGO DIECEZJI KALISKIEJ KS. ABP. GRZEGORZA RYSIA W POROZOMIENIU Z PREZYDIUM KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI, AKT ZAWIERZENIA NARODU POLSKIEGO I KOŚCIOŁA W POLSCE ŚW. JÓZEFOWI ZOSTAŁ PRZENIESIONY NA PÓŹNIEJSZY TERMIN!

We wtorek, 23 czerwca br., rozpocznie się nowenna bezpośrednio przygotowująca nas do Aktu Zawierzenia Polski i Kościoła w Polsce świętemu Józefowi. Aktu zawierzenia dokona 2 lipca w Narodowym Sanktuarium w Kaliszu ks. abp Marek Jędraszewski, wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Nastąpi to podczas comiesięcznej modlitwy za rodziny i w obronie życia.

Każdy z nas może się włączyć w tę wielką modlitwę. Rozpocznie się ona 23 czerwca, w Dniu Ojca, a zakończy 1 lipca, czyli dzień przed uroczystością zawierzenia w Kaliszu. Nowennę przeżywać będziemy w trzech wymiarach: Dom Kościoła, Dom Ojczyzny, Dom Rodzinny. Mottem przygotowanych rozważań są słowa: „Polski Dom Świętego Józefa”.

Współautorem nowenny jest ks. Dariusz Dąbrowski COr z Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Gostyniu, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Świętogórskiej, ogólnopolski rekolekcjonista Wspólnoty Świętego Józefa. – Tak jak św. Józef pomógł Najświętszej Rodzinie pokonać wszelkie trudne doświadczenia, tak teraz Kościół potrzebuje jego wsparcia w czasie obecnej próby. Akt oddania Polski i Kościoła w Polsce pod opiekę św. Józefa kryje w sobie moc nadprzyrodzoną, ale musi iść za nim nasza konkretna odpowiedź – działanie – tłumaczy ks. Dariusz Dąbrowski w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.

Aby należycie przeżyć akt zawierzenia św. Józefowi, powinniśmy się właściwie przygotować na to historyczne wydarzenie. Ksiądz Dąbrowski jest przekonany, że bardzo pomocna będzie w tym modlitwa do św. Józefa, ułożona przez Papieża Leona XIII, do której odmawiania zachęca nas również św. Jan Paweł II Wielki. Znajdzie się ona w nowennie, m.in. obok modlitwy do Maryi, Królowej Polski, nawiązującej do Aktu oddania Polski w macierzyńską niewolę Maryi, Matce Kościoła, za wolność Kościoła Chrystusowego wypowiedzianego na Jasnej Górze 3 maja 1966 r.

Zachęcamy do duchowego przygotowania się do tego ważnego i historycznego wydarzenia korzystając z zamieszczonych poniżej tekstów:

Nowenna do św. Józefa przed zawierzeniem Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła