TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Klary, Romana, Rozyny 09 Sierpnia 2022, 12:07
Dziś 20°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

„O małżeńskiej drodze do świętości i o Eucharystii – pokarmie na tę drogę” - czerwcowa modlitwa za rodziny

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 19:05 03.06.2021

Modlimy się dziś za rodziny, a szczególnie za młodzież, żeby nie odrzuciła Bożej miłości. Niech Maryja i Józef doprowadzają do Najświętszego Serca Jezusa - mówił bp Łukasz Buzun, który 3 czerwca przewodniczył w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu comiesięcznym modlitwom w intencji rodzin i obrony życia poczętego.

Temat czerwcowego spotkania brzmiał: „O małżeńskiej drodze do świętości i o Eucharystii – pokarmie na tę drogę”.

W homilii bp Łukasz Buzun wskazywał, że w Eucharystii człowiek odnajduje doświadczenie Bożej miłości. – Przez komunię św. odnajdujemy drogę do Serca Bożego. Możemy codziennie przyjmować żywego Chrystusa. Czy mamy tę świadomość, że jesteśmy nosicielami żywego Chrystusa? Do każdego możemy zanieść Jezusa – powiedział celebrans.

Zachęcał wiernych do odnowienia swojej wiary. – Jesteśmy tutaj dzisiaj po to, aby odrodzić w sobie i w naszych rodzinach wiarę, że Jezus mnie kocha i oczekuje odwzajemnienia, odpowiedzi na tę miłość. Dopiero taka relacja buduje więzi z Chrystusem – stwierdził kaznodzieja.

Akcentował, że bardzo ważna jest więź z Sercem Jezusa. - Obserwujemy ile jest obecnie kryzysów w relacjach międzyludzkich, małżeńskich, rodzinnych, ile ludzi żyje w ciągłym konflikcie, niezgodzie, zdystansowaniu. Nie byłoby takich deficytów, gdyby nie było odcięcia od więzi z Sercem Jezusa. Dlatego ważne jest, żeby tę więź przywracać. Po to są rekolekcje, czy pielgrzymka – zaznaczył biskup pomocniczy diecezji kaliskiej.

Prosił wiernych, aby odmawiali Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. – W tej litanii możemy odnajdywać swoje życie i jego więź z Jezusem. To w niej odsłaniają się horyzonty miłości Boga do człowieka – zaznaczył duchowny.

Zachęcał do modlitwy za rodziny. – Modlimy się dziś za rodziny, a szczególnie za młodzież, żeby nie odrzuciła Bożej miłości, ponieważ to odrzucenie jest dramatem – mówił bp Buzun.

Pod koniec Mszy św. biskup zawierzył św. Józefowi rodziny i dzieci nienarodzone.

Wcześniej w ramach konferencji salwatorianin ks. Maciej Dalibor, wicerektor WSD Salwatorianów w Bagnie, koordynator krajowy projektu „Tak na serio”, jeden z pomysłodawców Tygodnia Modlitw za Powołanych do Małżeństwa, wskazywał na powołanie do małżeństwa. Podkreślał, że małżeństwo jest drogą do świętości. Dodał, że małżonkowie powinni uświęcać się poprzez Eucharystię. Rozmowę z gościem prowadził ks. prał. Leszek Szkopek, proboszcz parafii NMP Wniebowziętej w Ostrzeszowie, diecezjalny duszpasterz rodzin.

Spotkanie transmitowane było przez Radio Maryja i Radio Rodzina.

Tekst za: KAI
Zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła