TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Leoncjusza, Michała, Renaty 24 Maja 2022, 02:09
Dziś 10°C
Jutro 15°C
Szukaj w serwisie

O średniowiecznym profetyzmie na seminarium w Poznaniu

Otwarte seminarium poświęcone zjawisku profetyzmu w średniowieczu oraz promocja książki...

...ks. dra Jana Grzeszczaka - to okoliczności, które zgromadziły kilkudziesięcioosobowe grono słuchaczy w sali konferencyjnej gmachu dawnej Akademii Lubrańskiego na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. I właśnie: książka pt. Pomiędzy utopią i eschatologiczną nadzieją. Idea papieża anielskiego w średniowiecznym i renesansowym profetyzmie autorstwa ks. dra Jana GRZESZCZAKA, to ważny element na drodze do habilitacji - warto dodać: żywo oczekiwanej w środowisku teologicznym Diecezji Kaliskiej. Omawiane seminarium stało się dla Autora okazją do zaprezentowania podstawowych idei związanych z treścią książki, a dla uczestników spotkani była to z kolei sposobna chwila, by książkę nabyć i otrzymać dedykację Księdza Jana Grzeszczaka. Referat ks. Grzeszczaka na temat Apokaliptyczne papiestwo w średniowiecznym profetyzmie prezentujemy w wersji dźwiękowej w naszej fonotece. /wejście poprzez ikonę POSŁUCHAJ - poniżej/

Innym - równie ważnym elementem owego seminarium otwartego, a ściśle związanego z przyjętą tematyką - była samo obecność i zaprezentowany referat profesora z Mediolanu. Prof. Gian Luca Potestà przybył do Poznania, by zaprezentować następujące zagadnienie: Z Konstantynopola do Rzymu. Ilustrowane przepowiednie w służbie średniowiecznej propagandy politycznej i religijnej - tekst posliego tłumaczenia jest dostępny poniżej.

Pozdrawiamy wszystkich uczestników interesującego spotkania naukowego, a ks. dr. Janowi Grzeszczakowi życzymy wielu Bożych łask i siły na drodze kapłańskiej i naukowej posługi - a obecnie konkretnie na drodze do habilitacji.
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła