TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Franciszka, Kseni, Maksymiliana 27 Listopada 2022, 16:22
Dziś 6°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Obchody 30. rocznicy śmierci śp. ks. prał. Zbigniewa Rapiora w Kępnie

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 11:04 10.11.2022

Śp. ks. prał. Zbigniew Rapior był postacią wyjątkową i niezwykle zasłużoną dla naszej parafii. Jesteśmy dłużni Mu pamięć i modlitwę za to wszystko, co dla nas zrobił. Niech Pan da Mu pokój wieczny – mówił ks. kan. Krystian Szenowski, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Kępnie podczas mszy św. sprawowanej w 30. rocznicę śmierci ks. prał. Zbigniewa Rapiora, który w latach 1983-1992 był proboszczem parafii św. Marcina w Kępnie.

Mszy św. z okazji 30. rocznicy śmierci zasłużonego dla Kępna kapłana - ks. prał. Zbigniewa Rapiora przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl.

Po liturgicznym pozdrowieniu proboszcz parafii ks. kan. Krzysztof Szenowski wspominał śp. ks. Zbigniewa Rapiora:

W homilii ks. prał. Jan Majchrzak przywołał fakty z życia śp. ks. Rapiora:

Kaznodzieja podkreślał, że zmarły kapłan nigdy nie zapomniał o Kępnie:

Ks. Majchrzak odnosił się do zasług ks. Rapiora i wyliczał:

Przed udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa biskup kaliski Damian Bryl zauważył, że ks. prał. Zbigniew Rapior był ważną postacią dla Kępna i wyraził wdzięczność za dar wspólnej modlitwy: - Bardzo dziękuję za to, że dzisiaj jesteśmy razem, że możemy wspominać tego kapłana i Bogu za niego dziękować, ale też prosić o to, żeby te prawdy, które głosił mogły dopełnić się w jego życiu i by mógł cieszyć się radością nieba – podkreślał bp Bryl.

Podczas mszy św. śpiewał Męski Chór "Cantamus".

Ks. kan. Krystian Szenowski, proboszcz parafii akcentuje, że śp. ks. Zbigniew Rapior zapisał się w pamięci mieszkańców Kępna, jako kapłan oddany Panu Bogu i ludziom:

Zmarłego przed 30-laty kapłana wspomina ks. Roman Poźniak, proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Wniebowziętej w Puszczykowie w archidiecezji poznańskiej:

Ks. Zbigniew Rapior urodził się 31 maja 1945 r. w Poznaniu. W latach 1983-1992 był proboszczem parafii św. Marcina w Kępnie. Zmarł nagle w niedzielę, 8 listopada 1992 r. Jego pogrzeb odbył się 11 listopada i spoczął na cmentarzu w Kępnie.

Tekst, zdjęcia i audio: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła