TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Franciszka, Kseni, Maksymiliana 27 Listopada 2022, 16:37
Dziś 6°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

800 lat Trzeciego Zakonu Św. Franciszka

Maria Cieślak Maria Cieślak 18:18 21.11.2021

W ramach obchodów 800-lecia Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w kaliskiej parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika odprawiona została Msza święta, której przewodniczył biskup kaliski Damian Bryl.

Zgromadzonych powitał proboszcz miejsca, o. Waldemar Ułanowicz OFM Conv.

Biskup Damian w wygłoszonej homilii nawiązał do Liturgii Słowa i obchodzonej Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która, jak mówił Biskup, jest po to, by wyznać ponownie, że Chrystus jest naszym Królem:

Królowanie Jezusa nie jest królowaniem według logiki tego świata, podkreślał Pasterz Kaliski. Trzeba abyśmy chcieli królować na wzór Chrystusa, co wiąże się z postawą radykalną. Członkowie Trzeciego Zakonu Św. Franciszka są szczególnie powołani do takiego radykalizmu, który cechował także Świętego Franciszka.

Przed Błogosławieństwem głos zabrał o. Stanisław Ziemiński OFM Conv., asystent prowincjalny Franciszkańskiego Zakonu Świeckich:

Na kaliskie Obchody 800-lecia Trzeciego Zakonu przybyli jego członkowie z terenu całej prowincji warszawskiej, do której należy Klasztor oo. Franciszkanów w Kaliszu.

Tekst, zdjęcia i audio: Maria Cieślak/ Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła