TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Balbiny, Kamila, Kornelii 31 Marca 2023, 06:07
Dziś 6°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

Obchody VI Światowego Dnia Ubogich w Diecezji Kaliskiej

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 18:26 12.11.2022

13 listopada obchodzimy VI Światowy Dzień Ubogich. Dla Caritas Diecezji Kaliskiej jest to okazja do tego, by opowiedzieć o formach pomocy, jaką codziennie świadczy ubogim, a także zachęcić wszystkich do pomnażania dobra.

 

 

Obchody VI Światowego Dnia Ubogich w Diecezji Kaliskiej:

We wszystkich parafiach odbędzie się modlitwa za ubogich oraz zostanie przeprowadzona zbiórka. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na pomoc najuboższym parafianom, a także na wsparcie remontu pomieszczenia mieszkalno-gościnnego ,,Przystań w drodze” prowadzonego przez Caritas Diecezji Kaliskiej.

Biskup kaliski Damian Bryl odprawi Mszę św. o godz. 12.00 w konkatedrze w Ostrowie Wielkopolskim, a następnie poświęci stołówkę dla ubogich mieszczącą się w Konwikcie przy ulicy Kardynała M. Ledóchowskiego 6.

W Kaliskim Domu Opieki przy ulicy Stawiszyńskiej 20 o godz. 10.00 będzie sprawowana Msza św., po której odbędzie się uroczysty obiad dla podopiecznych.

 

Światowy Dzień Ubogich w Kościele katolickim obchodzony jest w XXXIII Niedzielę Zwykłą, wypada pomiędzy 13 a 19 listopada. Został ustanowiony w listopadzie 2016 roku przez papieża Franciszka w Liście Apostolskim ‘Misericordia et Misera’, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Hasło przewodnie tegorocznego VI Światowego Dnia Ubogich brzmi: „Chrystus dla was stał się ubogim” (por. 2 Kor 8,9).

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła