TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Benity, Maksymiliana, Teodozji 30 Maja 2024, 02:02
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

VI Światowy Dzień Ubogich w Kaliskim Domu Opieki

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 13:43 13.11.2022

Pan Bóg daje nam dzisiaj piękne słowo, które kieruje do każdego z nas: Jesteś dla mnie ważny, niezależnie od tego, jak wygląda Twoje życie – mówił ks. Przemysław Tyblewski, prefekt etapu propedeutycznego w Kaliszu podczas mszy św., która była sprawowana w Kaliski Domu Opieki przy ulicy Stawiszyńskiej 20 z okazji VI Światowego Dnia Ubogich.

Przed rozpoczęciem mszy św., ks. Przemysław Tyblewski zauważył, że Światowy Dzień Ubogich to dobra okazja do tego, aby wyrazić wdzięczność wobec tych, którzy są zaangażowanie w czynienie dobra:

Natomiast ks. Andrzej Kmieciak z Caritas Diecezji Kaliskiej wskazywał na intencje wspólnej modlitwy:

W homilii ks. Przemysław Tyblewski zauważył, że Pan Bóg rozumie wszystkie nasze troski i zawsze przychodzi z pomocą:

Dalej kaznodzieja kontynuował:

We mszy św. uczestniczyli klerycy etapu propedeutycznego w Kaliszu, pracownicy Caritas Diecezji Kaliskiej oraz podopieczni.

Więcej o samych odchodach VI Światowego Dnia Ubogich w Kaliskim Domu Opieki opowiada Paweł Tomczak, kierownik placówki:

Kaliski Dom Opieki Caritas przy ul. Stawiszyńskiej 20 jest miejscem, w którym każda osoba potrzebująca może otrzymać i spożyć gorący posiłek. Stołówka wydaje posiłki od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 12.30, a także w każdą drugą sobotę miesiąca. Potrzebujący mogą przyjść, ogrzać się i napić gorącej herbaty, a także skorzystać z łaźni. W ofercie jest też opieka lekarska, terapeuty uzależnień oraz psychologa. W każdą środę o godz. 9.00 w placówce sprawowana jest Msza św., po której kapłan służy pomocą duchową. Kierownikiem Kaliskiego Domu Opieki jest Paweł Tomczak.

Tekst, audio i zdjęcia: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła