TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Benity, Maksymiliana, Teodozji 30 Maja 2024, 03:14
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

Obłóczyny alumnów III roku Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu

ks. Szymon Rybak ks. Szymon Rybak 11:27 31.10.2018

We wtorek 30 październik 2018 roku o godzinie 16.00 w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa 4 alumnów III roku Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu, otrzymało strój duchowny, czyli sutannę. Eucharystii przewodniczył Biskup Łukasz Buzun, natomiast koncelebrowali moderatorzy seminaryjni, wykładowcy oraz proboszczowie parafii rodzinnych.

We wspólnej modlitwie uczestniczyła także cała wspólnota seminaryjna oraz rodzice i krewni alumnów. Po liturgicznym pozdrowieniu Bp. Łukasz zachęcał do gorliwej modlitwy w intencji alumnów roku III. W homilii celebrans mówił o stroju duchownym jako wielkim zadaniu i odpowiedzialność. Powiedział, że sutanna jest wielka radością, ale i wielkim krzyżem. Następnie kaznodzieja odniósł się do Słowa Bożego z dnia. Przytoczył słowa Świętego Pawła o miłości wzajemnej.

Po homilii, miał miejsce obrzęd obłóczyn, który został zakończony modlitwą błogosławieństwa. Na zakończenie Mszy Świętej klerycy wyrazili swoje podziękowanie wszystkim przybyłym na uroczystość.

Obrzęd obłóczyn w życiu każdego kleryka jest ważnym momentem na drodze formacji seminaryjnej, dlatego pozdrawiamy alumnów roku III i życzymy, aby nieustannie swoim życiem świadczyli o głębokiej przynależności do Chrystusa.

Zdjęcia: Joanna Lisiak/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła