TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Benity, Maksymiliana, Teodozji 30 Maja 2024, 02:03
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

Od koronacji wizerunku Matki Bożej na Pólku minęło już 10 lat!

Maria Cieślak Maria Cieślak 17:40 10.09.2023

Święto Narodzenia NMP stanowi dla parafii św. Anny w Bralinie uroczystość odpustową obchodzoną w Sanktuarium Maryjnym na Pólku. 10 września 2023 roku świętowano tam także 10. rocznicę Koronacji wizerunku Matki Bożej i Jezusa Koronami Papieskimi. O godz. 12.00 w Pólkowskim Sanktuarium rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył Biskup Kaliski Damian Bryl.

Witając Pasterza naszej diecezji, proboszcz miejsca, ks. kan. Roman Krzyżaniak przybliżył zgromadzonym charakter uroczystości:

Biskup Damian na początku homilii przypomniał okoliczności Koronacji Obrazu Matki Bożej Pólkowskiej:

Pasterz Kaliski nawiązując do usłyszanych wcześniej słów Ewangelii podkreślał, że Bóg jest i jest Bogiem z Nami, Bóg jest bliski i jest obecny w swoim Kościele. Kaznodzieja zwracając się do pielgrzymów przybyłych na Uroczystość, dziękował za ich świadectwo wiary. Biskup Damian wielokrotnie powtarzał też prośbę: „Dbajmy o naszą wiarę”.

Eucharystia zakończyła się wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zebrani odmówili Litanię Loretańską a także odnowili akt zawierzenia Matce Bożej Pólkowskiej Strażniczce Wiary Świętej.

Na odpust na Pólku od lat przybywają pielgrzymki piesze i rowerowe m.in. z Mikorzyna, Nowej Wsi Książęcej, Kępna i Sycowa. Do tegorocznych Uroczystości parafię przygotowywał duchowo o. Sebastian Fierek OFMConv. Wydarzeniu towarzyszyła Orkiestra Dęta z Marszałek oraz chór Medici Cantates Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Świętowanie przedłużone zostało wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez lokalne Koło Gospodyń Wiejskich. Obchody Odpustu Narodzenia NMP w parafii św. Anny w Bralinie potrwają do wtorku.

Tekst, audio i zdjęcia: Maria Cieślak/ Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła