TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Konrada, Selmy 21 Kwietnia 2024, 07:03
Dziś 0°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Od pięciu lat modlimy się w Kaliszu za rodziny i za życie

Od czerwca 2004 roku, od dnia w którym przyjęliśmy w Bazylice Świętego Józefa relikwie Świętej Joanny Beretta Molla...

regularnie - co miesiąc - modlimy się za za rodziny i w intencji obrony życia człowieka. Taki układ spotkań zmusza do precyzyjnego określania tematyki szczegółowej spotkań: intencje te same, ale zawężenie aspektu daje szansę na realizację swoistej formacji w tym obszarze tematycznym. Tym razem wspominaliśmy, z racji rocznic, dwa wydarzeni: wizytę Sługi Bożego Jana Pawła II w Kaliszu - było to 4 czerwca 1997 roku oraz początek naszych modlitewnych spotkań i wprowadzenie relikwii Świętej Joanny Beretta Molla do Kaliskiego Sanktuarium.

Zakończony miesiąc maj - miesiąc I-szych Komunii św. -  i bliska Uroczystość Bożego Ciała  podsunęły nam temat Eucharystii przeżywanej na drodze do świętości. Patrzyliśmy jak Mszę świętą przeżywała Św. Joanna - pomogła nam w tym Pani Krystyna ZAJĄC - Przyjaciel rodziny Molla. Rozmowę, którą z Panią Krystyną przeprowadził Ks. Leszek SZKOPEK znajdziecie państwo TUTAJ.

Eucharystii, która zawsze wieńczy nasze rozmodlenie przewodniczył tym razem abp Władysław ZIÓŁEK, metropolita łódzki, który wygłosił także HOMILIĘ - można ją znaleźć poniżej.

W spotkaniu jak zawsze uczestniczył Biskup Kaliski Stanisław NAPIERAŁA i słowo, które skierował do uczestników Spotkania zamieszczamy również w naszej FONOTECE

Polecamy jak zwykle zdjęcia autorstwa Magdaleny MRUZ-ŻURAWSKIEJ.
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła