TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Apoloniusza, Bogusławy, Goœcisławy 18 Kwietnia 2024, 05:26
Dziś 1°C
Jutro 9°C
Szukaj w serwisie

Oddali krew... z miłości do bliźniego

Radio Rodzina Radio Rodzina 07:00 25.07.2010

W niedzielę, 25 lipca 2010 roku przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu zaparkował Krwiobus - stwarzając tym samym okazję...

...wiernym uczestniczącym w niedzielnych Eucharystiach do spełnienia uczynku miłosierdzia, jakim bez wątpienia może być honorowe oddanie krwi.

Niedzielna akcja zakończyła się wielkim sukcesem. Spośród ponad 60 chętnych do oddania krwi zakwalifikowano 48 dawców, uzyskując tym samym 21,6 litrów tego życiodajnego lekarstwa. To co szczególnie raduje to fakt, że wśród dawców znalazły się aż 24 osoby, które po raz pierwszy oddały krew, deklarując przy tym, że nie po raz ostatni.

Wszyscy biorący udział w niedzielnej akcji mogli liczyć na wsparcie i fachową pomoc od osób na co dzień związanych z PCK m.in. Pana Janusza Sibińskiego - Przewodniczącego Wielkopolskiej Rady Honorowych Dawców Krwi i PCK w Kaliszu. O takie wsparcie i przyjazny klimat  zadbali również kapłani Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kaliszu na czele z Ks. Proboszczem Bogumiłem Kempą. Zapowiedziano, że nie jest to ostatnia tego typu akcja.
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła