TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Blanki, Edmunda, Eligiusza 01 Grudnia 2021, 10:33
Dziś 2°C
Jutro 4°C
Szukaj w serwisie

Odpust ku czci św. Faustyny Kowalskiej w Zgromadzeniu Sióstr MB Miłosierdzia

Adam Szymański Adam Szymański 14:32 06.10.2021

Wczoraj w kaplicy kaliskiego domu zakonnego Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Poznańskiej odprawiona została uroczysta Msza święta, której przewodniczył bp Damian Bryl.

W odnowionej kaplicy, której patronuje św. Faustyna zgromadziły się Siostry ze zgromadzenia, ich podopieczne z prowadzonego przez siostry Ośrodka Wychowawczego i związane ze zgromadzeniem osoby świeckie. Ordynariusza diecezji przywitał kapelan sióstr ks. kan. Jerzy Brzęczek:

 Jak zaznaczył ks. kapelan, Eucharystia była odprawiana w intencji: za wierność św. Faustyny, jej dar dla całego Kościoła, z prośbą, aby uczyła nas prawdziwego zawierzenia Bogu bogatemu w miłosierdzie.

Rozpoczynając homilię ks. biskup zwrócił uwagę na znaczenie słów kolekty rozpoczynających Mszę świętą, będących przesłaniem tej uroczystości:

 W dalszym ciągu, analizują słowa modlitwy bp Damian zwracał uwagę na postawę Świętej:

 Do prawdziwego zrozumieniu Miłosierdzia Bożego, nie wystarczy jednak tylko modlitwa, jej uzupełnieniem powinno być nasze działanie:

 W dalszej części kazania bp Damian odwołując się do czytania z tego dnia, w którym Naród Wybrany nazwany jest Oblubienicą, podkreślił pragnienie Boga osobistej relacji z człowiekiem:

Na zakończenie, odnosząc się do słów Ewangelii, biskup zwrócił uwagę na zaproszenie jakie otrzymujemy od Jezusa do wspólnego pokonywania trudów życia:

Po Mszy św. siostry złożyły gorące podziękowania ks. biskupowi i towarzyszącym mu kapłanom.

Szczególny charakter całej uroczystości nadał piękny śpiew Sióstr ze Zgromadzenia, będący ozdobą sprawowanej liturgii.

Tekst, audio i zdjęcia: Adam Szymański/Radio Rodzina Kalisz

 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła