TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Danuty, Jana, Janiny 25 Czerwca 2021, 00:13
Dziś 19°C
Jutro 18°C
Szukaj w serwisie

Odpust Opieki św. Józefa pod przewodnictwem biskupa Damiana Bryla

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 16:21 06.06.2021

Niech nasze miasto będzie społecznością, w której obecny jest wzajemny szacunek i zrozumienie - mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas odpustu Opieki św. Józefa w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Odpust połączono z modlitwą za miasto Kalisz.

Przed rozpoczęciem liturgii, słowa wprowadzenia i powitania wypowiedział ks. prał. Jacek Plota, kustosz sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, podkreślając, że dzisiejszy odpust swoimi początkami sięga połowy XVIII wieku:  

W homilii, biskup kaliski zauważył, że miasto Kalisz potrzebuje Bożego błogosławieństwa i opieki św. Józefa:

Dalej kaznodzieja zachęcał, abyśmy zawsze mocno trzymali się Pana Boga:

Celebrans prosił także o wzajemnie wsparcie:

Biskup Damian Bryl przywołał także słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane  w Kaliszu i inspirował, aby miasto Kalisz było społecznością ludzi, którzy się wzajemnie szanują, i gdzie godność człowieka jest podstawową płaszczyzną spotkania i wszelkich relacji:

Po komunii św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, biskup kaliski Damian Bryl zawierzył miasto Kalisz i wszystkich mieszkańców opiece św. Józefa:

Po zakończonej liturgii wierni przeszli pod figurę św. Jana Pawła II, gdzie złożono kwiaty i odmówiono okolicznościową modlitwę.

W uroczystościach odpustowych wzięli udział kapłani, przedstawiciele władz miejskich i powiatowych, a także przybyli pielgrzymi m.in. grupa rowerzystów z parafii pw. Wszystkich Świętych w Liskowie.

Tekst, zdjęcia i audio: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła