TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Konrada, Selmy 21 Kwietnia 2024, 06:56
Dziś 0°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Odpust św. Mikołaja w Grodzisku nad Prosną

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 19:53 03.12.2022

Piękny kościół to niezwykła rzecz, ale pamiętajmy – piękne mury to dopiero pierwszy krok. Troska o tę świątynię wynika – jak wierzę – z miłości do Boga i pragnienia spotkania się z Nim – mówił biskup kaliski Damian Bryl podczas sumy odpustowej w kościele pw. św. Mikołaja w Grodzisku nad Prosną. W trakcie uroczystości miało miejsce poświęcenie odnowionego ołtarza głównego wraz z prezbiterium, a także dzwonów św. Jana Pawła II i św. Mikołaja.

Po liturgicznym pozdrowieniu, do Biskupa Kaliskiego i zgromadzonych w świątyni wiernych, zwrócił się proboszcz grodziskiej parafii – ks. kan. Przemysław Niezgódka. W nawiązaniu do podjętych w kościele prac renowacyjnych przytoczył on bardzo ważne i budujące słowa:

U początku Eucharystii bp Damian Bryl poświęcił odnowiony Ołtarz Matki Bożej Grodziskiej, prezbiterium oraz dzwony.

Rozpoczynając homilię Pasterz Kościoła Kaliskiego przypomniał okoliczności spotkania w murach kościoła pw. św. Mikołaja w Grodzisku nad Prosną:

W nawiązaniu do liturgii słowa bp Damian Bryl zasygnalizował w jaki sposób w życiu każdego człowieka realizuje się Boża Obietnica:

Biskup Kaliski zwrócił uwagę na trud włożony w renowację kościoła i zaznaczył przy tej sposobności, że piękna świątynia może pomóc w lepszym przeżyciu spotkania z Bogiem w Eucharystii. Kaznodzieja zauważył również pewien element świątyni, który stanowi dla wiernych swego rodzaju przypomnienie:

Przed zakończeniem mszy św. miała miejsce Litania do św. Mikołaja. Po wspólnej modlitwie głos zabrali przedstawiciele Rady Parafialnej:

We mszy św. uczestniczyli licznie zgromadzeni parafianie, Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych, Schola Parafialna „Nutki Maryi”, a także Ministranci.

 Tekst, audio i zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła