TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Kingi, Krystyna, Michaliny 24 Lipca 2024, 05:36
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami miasta Kalisza

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 14:03 07.01.2024

Po Mszy św. w kościele św. Gotarda w Kaliszu pod przewodnictwem bp. Łukasza Buzuna wyruszył Orszak Trzech Króli, który przeszedł ulicami miasta do kościoła ojców franciszkanów, gdzie odbył się koncert kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP w Chełmcach i zespołu ArtMuz.

Podczas dialogowanej homilii z dziećmi, bp Łukasz Buzun odwoływał się do przeżywanej tajemnicy dnia i zachęcał do wzięcia udziału w orszaku:

Tegoroczny Orszak Trzech Króli przeszedł pod hasłem „W jasełkach leży!”. Na cel wędrówki wybrano kościół św. Stanisława, biskupa i męczennika (ojców franciszkanów) z okazji 800-lecia powstania pierwszego żłóbka, który w 1223 r. w Greccio zbudował św. Franciszek z Asyżu. Więcej dopowiada o. Waldemat Ułanowicz OFMConv, gwardian klasztoru Ojców Franciszkanów w Kaliszu:

O przebiegu trasy tegorocznego orszaku w rozmowie z ks. Mateuszem Puchałą opowiada Kamil Rybikowski z Fundacji "Polska Jutra", jeden z organizatorów wydarzenia:

Podczas Orszaku śpiewano kolędy, a jego uczestnicy otrzymali korony i śpiewniki:

Kamil Rybikowski z Fundacji "Polska Jutra" wskazuje także na cel Orszaku Trzech Króli:

Uczestnikom i organizatorom wydarzenia podziękował bp Łukasz Buzun, który zachęcał wiernych do śpiewania kolęd według tradycji do dnia Ofiarowania Pańskiego.

Organizatorami Orszaku były Fundacja Polska Jutra, Duszpasterstwo Akademickie „Na piętrze”, Stowarzyszenie Akcji Miłosierdzia im. ojca Stefana Dzierżka.

Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Kalisza Krystian Kinastowski oraz biskup kaliski Damian Bryl. Nad bezpieczeństwem uczestników Orszaku czuwała Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza. Orszak wsparli również harcerze z kaliskiego hufca ZHR.

Tekst za: KAI
Audio: ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz
Zdjęcia: ks. Artur Filipiak&ks. Mateusz Puchała/Radio Rodzina Kalisz

 

 

 

 

 

 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła