TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 26 Maja 2024, 02:21
Dziś 13°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

Ostrowska Droga Światła 2024

Karolina Gaweł Karolina Gaweł 00:16 07.04.2024

 

Biskup, kapłani, wierni ostrowskich i okolicznych parafii przeszli Drogą Światła z konkatedry do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego zatrzymując się po drodze przy 14 stacjach, by wsłuchać się w rozważania przygotowane przez ks. kan. Bogumiła Kempę, oficjała Sądu Biskupiego w Kaliszu:

Uwieńczeniem Drogi Światła była Msza św. pod przewodnictwem biskupa kaliskiego Damiana Bryla.

W homilii celebrans rozważał jak wygrać życie w perspektywie zmartwychwstania Jezusa i Bożego Miłosierdzia:

Zaznaczył, że wygrać życie to żyć w prawdzie. – Przed Bogiem nie muszę udawać, mogę żyć i odkrywać całą prawdę o mnie, nawet tę trudną. Zawsze jestem przez Boga kochany i nie muszę przed Nim udawać – stwierdził biskup kaliski.

Wskazał, że wygrać życie to zrezygnować z samowystarczalności:

Akcentował, że wygrać życie to przebaczać bliźnim, czyli dawać szansę na lepsze jutro, to zostawić to co było, aby razem pójść ku temu, co przed nami:

Przekonywał, że wygrać życie to być miłosiernym wobec sióstr i braci:

Po Mszy św. rozpoczął się Wieczór Uwielbienia pod kierunkiem Jakuba Tomalaka z zespołem KWU.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja „Jak wygrać życie” przy współpracy z ostrowskimi parafiami.

Pomysł Drogi Światła zrodził się po tryptyku „Jak wygrać życie”, który odbył się dwa lata temu w Ostrowie Wielkopolskim.

- Na modlitwie rozważaliśmy czego Pan Bóg od nas oczekuje. Duch Święty natchnął nas, aby zorganizować Drogę Światła po to, żeby zjednoczyć wiernych i kapłanów ostrowskich parafii, zwłaszcza po pandemii. Do uczestnictwa w pierwszej Drodze Światła, która odbyła się w ubiegłym roku zostały zaproszone wszystkie parafie dekanatu ostrowskiego pierwszego i drugiego. W to dzieło włączyło się bardzo dużo osób, w tym Wojownicy Maryi. W tym roku już po raz drugi zaprosiliśmy mieszkańców Ostrowa i okolic na Drogę Światła – powiedziała KAI Emilia Nowacka z Fundacji „Jak wygrać życie”.

Podczas Drogi Światła niesiono krzyż, figurę Zmartwychwstałego, paschał, a także relikwie świętych i błogosławionych.

Emilia Nowacka wyjawiła, że celem Fundacji „Jak wygrać życie” jest wybudowanie i prowadzenie darmowego hospicjum stacjonarnego w Ostrowie Wielkopolskim. - Tak jak na Drodze Światła tak w naszym hospicjum chcemy, żeby najważniejsze było spotkanie z drugim człowiekiem, w którym jest Jezus – zaznaczyła.

Tekst za: KAI
Audio i zdjęcia: Karolina Gaweł/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła