TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Gerwazego, Protazego, Sylwii 19 Czerwca 2024, 08:36
Dziś 22°C
Jutro 20°C
Szukaj w serwisie

Otwarcie i poświęcenie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych dla kierunku położnictwo Akademii Kaliskiej

Szymon Raczyński Szymon Raczyński 21:10 05.12.2022

Biskup kaliski Damian Bryl poświęcił nowo otwarte Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych dla kierunku położnictwo na Wydziale Nauk o Zdrowiu Akademii Kaliskiej.

Jakub Banasiak, pełnomocnik rektora Akademii Kaliskiej, podkreślił jak ważna dla studentów jest możliwość nauki na nowym sprzęcie symulującym porody naturalne:

Projekt, którego partnerem jest Pleszewskie Centrum Medyczne w Pleszewie sp. z.o.o powstał z myślą o studentach kierunku położnictwo:

Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych pomoże zapobiec niepożądanym zdarzeniom, jakie mogą spotkać przyszłych położnych na salach porodowych - przyznał dyrektor nowo powstałego centrum, prof. Akademii Kaliskiej, dr Wojciech Grzelak:

Obecny podczas wydarzenia Minister Zdrowia, dr. Adam Niedzielski, pochwalił Akademię Kaliską za stwarzanie warunków do nauki i zwiększenia liczebności osób związanych zawodowo z medycyną:

Projekt jest odpowiedzią na problemy zdiagnozowane w przeprowadzonych badaniach oczekiwań pracodawców wskazujących na potrzebę zniwelowania deficytów kompetencyjnych młodych pracowników.

Projekt ,,Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznych dla kierunku położnictwo’’ realizowany jest przez Akademię Kaliską im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu w partnerstwie z Pleszewskim Centrum Medycznym sp. z o.o. Celem projektu jest poprawa jakości kształcenia poprzez opracowanie i wdrożenie “Program Rozwojowego Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego – Położnictwo”. Dofinansowanie projektu z UE wynosi 2 184 344,38 PLN.

Tekst, audio i zdjęcia: Szymon Raczyński/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła