TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Konrada, Selmy 21 Kwietnia 2024, 08:02
Dziś 0°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Papieski Krzyż w Kaliskim Seminarium

Chodzi o Krzyż, który Jan Paweł II w Wielki Piątek 2005 roku "tulił" podczas Drogi Krzyżowej, jaką w łączności...

...z wiernymi modlącymi się w Koloseum przeżywał w swojej domowej kaplicy. Na kilka dni przed powrotem do Domu Ojca dał nam Sługa Boży wielką lekcję o cierpieniu i o tym jak nasz życiowy krzyż splatać z Krzyżem Chrystusa.

Drewniany, niewielki krzyż, który podano Ojcu Świętemu podczas tej wielkopiątkowej modlitw trafił po jakimś czasie do Mamy abpa Mieczysława Mokrzyckiego, a Pani Mokrzycka przez swojego proboszcza przekazuje ten Znak - Dar od Jana Pawła II tym, którzy chcą się przy Krzyżu modlić... również - jak wcześniej o to prosił - za Jana Pawła II ...po śmierci!

Krzyż ten przywieziony został do dekanatu gołuchowskiego za sprawą proboszcza parafii Gołuchów Ks. Wojciecha PRZYBYLSKIEGO.  W Gołuchowie wierni modlili się przy tym Krzyżu od czwartku. A dalej? - Proboszcz parafii Kraczkowa, gdzie Krzyż na stałe przebywa wspomniał, że jeśli ktoś chciałby Krzyż przyjąć, to Jego pobyt można przedłużyć. W ten sposób Krzyż trafił do parafii Kucharki. Ks. Dariusz KOWALEK zaproponował, aby Krzyż Papieski na kilka godzin zagościł w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu. Tak się też stało: w poniedziałek o godzinie 5.00 rano przywiózł ten Krzyż z Kucharek Ks. Prał. Aleksander GENDERA, rektor Seminarium. Przez prawie dwie godziny trwała Adoracja Krzyża a następnie celebrowana była Eucharystia, podczas której homilię wygłosił Ks. Dariusz KOWALEK.

Zapraszamy do wysłuchania relacji dźwiękowej z tego modlitewnego spotkania - polecamy także kilka zdjęć!
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła