TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Aurory, Fryderyka, Oliwii 05 Marca 2024, 11:59
Dziś 4°C
Jutro 5°C
Szukaj w serwisie

Papież Franciszek prosi o modlitwę za Benedykta XVI

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 12:00 28.12.2022

Ojciec Święty Franciszek poprosił o modlitwę za „bardzo chorego” Benedykta XVI. Z tym szczególnym apelem w intencji swego poprzednika Franciszek zwrócił się podczas audiencji środowej. Papież Senior ma 95 lat. Od czasu swej rezygnacji w 2013 roku mieszka w dawnym klasztorze w Ogrodach Watykańskich. Jego osobisty sekretarz mówi, że Benedykt XVI „jest jak świeca, która powoli i spokojnie gaśnie”.

Prośby o modlitwę za Benedykta XVI nie było we wcześniej przygotowanych pozdrowieniach. Franciszek wypowiedział ją spontanicznie, patrząc na pielgrzymów przybyłych do Auli Pawła VI.

„Chciałbym prosić was wszystkich o specjalną modlitwę za emerytowanego papieża Benedykta, który w ciszy wspiera Kościół. Jest bardzo chory – wskazał Franciszek. – Pamiętając o nim prośmy Boga, by go pocieszał i wspierał w jego świadectwie miłości do Kościoła aż do samego końca.“

W jednym z ostatnich wywiadów Franciszek mówił o swej szczególnej relacji z Papieżem Seniorem. Zapytany o to, co najbardziej ceni w Benedykcie XVI powiedział: „Jest świętym. Jest człowiekiem o wysokim poziomie życia duchowego”. Franciszek dodał też, że często go odwiedza i wychodzi zbudowany jego przenikliwym spojrzeniem. „Żyje w kontemplacji. Ma dobry humor, jest świadomy, bardzo żywy, mówi cicho, ale nadąża za rozmową. Podziwiam jego inteligencję. To wspaniały człowiek” – mówił Papież w przedświątecznym wywiadzie dla dziennika „ABC”.

Tekst za: www.vaticannews.va

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła