TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Andrzeja, Jędrzeja, Małgorzaty 16 Maja 2021, 10:59
Dziś 14°C
Jutro 10°C
Szukaj w serwisie

Pątnicy kaliskiej pielgrzymki wrócili od Maryi do Józefa cz. 2.

Adam Szymański Adam Szymański 20:41 19.08.2020

Dziękujemy za Wasze świadectwo i trud pielgrzymowania - mówił bp Stanisław Napierała do pielgrzymów. Pierwszy biskup kaliski przewodniczył na placu przy Narodowym Sanktuarium św. Józefa Mszy św. na zakończenie 383. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 29. Diecezji Kaliskiej.

Mieszkańcy Kalisza wyszli 19 sierpnia na ulice miasta, aby powitać powracających z Jasnej Góry pielgrzymów 383. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 29. Diecezji Kaliskiej.

Przy kościele św. Gotarda w Kaliszu do pątników dołączył bp Stanisław Napierała, który przeszedł z pielgrzymami do Narodowego Sanktuarium św. Józefa. W drodze mieszkańcy Kalisza obdarowywali pielgrzymów kwiatami. Do Kalisza pieszo powróciło około 100 pątników, którzy w tym roku pielgrzymowali w formie sztafetowej.

Pielgrzymi pokłonili się św. Józefowi, a potem uczestniczyli we Mszy św. pod przewodnictwem pierwszego biskupa kaliskiego Stanisława Napierały.

Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa: „Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję”. Kierownikami pielgrzymki byli ks. Rafał Grzęda i ks. Szymon Rybak, a ojcem duchownym – ks. Paweł Nowacki. Przez cały czas pielgrzymom towarzyszyli duchowo diecezjanie skupieni w grupie złotej. Każdego dnia trwania pielgrzymki w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu od godz. 19.30 do godz. 21.00 odbywały się spotkania z konferencją i modlitwą prowadzone przez ojca duchownego pielgrzymki ks. Pawła Nowackiego. Spotkania były transmitowane przez Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej i Telewizję Internetową „Dom Józefa”.

Zdjęcia: Adam Szymański/Radio Rodzina Kalisz

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła