TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Jarosława, Konrada, Selmy 21 Kwietnia 2024, 08:23
Dziś 0°C
Jutro 7°C
Szukaj w serwisie

Październik 2019 - Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 13:46 20.10.2019

Papież Franciszek ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Jego mottem są słowa: Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie.

Papież zaznaczył, że ma się on przyczynić do rozbudzenia świadomości misji ad gentes i podjęcia z nową energią misyjnej przemiany życia i duszpasterstwa. Chodzi o to, aby wszystkim wiernym leżało naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie ich wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne; aby rozwinęło się umiłowanie misji, będących „umiłowaniem Jezusa, ale jednocześnie miłością do Jego ludu”.

Jak przeżyć Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny?

Wskazówki papieża Franciszka i Kongregacji Ewangelizacji Narodów dotyczące misyjnej odnowy Kościoła, w ramach dobrego przygotowania i przeżycia NMM:

1) osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem – poprzez Eucharystię, słowo Boże, modlitwę osobistą i wspólnotową,
2) czerpanie ze świadectwa świętych, którzy ponieśli męczeńską śmierć na misjach,
3) pogłębianie formacji biblijnej, katechetycznej, duchowej i teologicznej dotyczącej misji ad gentes,
4) realizacja miłości w formie wspierania ogromnego dzieła misji ad gentes i chrześcijańskiej formacji w Kościołach będących w największej potrzebie.

Redakcja Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej w ramach trwającego Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego podjęła współpracę ze Stowarzyszeniem Pomocników Mariańskich (SPM).

Zachęcamy Państwa do śledzenia strony internetowej: https://www.spm.org.pl/nws/nadzwyczajny-miesiac-misyjny-propozycje-od-stowarzyszenia-pomocnikow-marianskich i włączenia się w trzy propozycje Pomocników Mariańskich:

1) Poprzez modlitwę w intencji osób zmarłych, których dusze cierpią w czyśćcu. Modlitwa ta jest charyzmatem założonego przez św. Stanisława Papczyńskiego Zgromadzenia Księży Marianów.

2) Przez finansowe wsparcie akcji misyjnych, które marianie prowadzą w Argentynie, Brazylii, Czechach, Indiach, Kamerunie, Kazachstanie, Rwandzie, na Białorusi, Ukrainie i Filipinach. Na Darczyńców czekają niespodzianki.

3) Trzecia propozycja skierowana jest do wszystkich, którzy chcieliby podzielić się swoim czasem i mieszkają w Warszawie. Zapraszamy Państwa do wolontariatu misyjnego. Nasi wolontariusze pełnią dyżury telefoniczne na „Linii modlitwy”, gdzie każdy może zgłosić swoją intencję, pomagają w pakowaniu materiałów wysyłanych do darczyńców oraz modlą się za naszych braci posługujących w krajach misyjnych i dzieła tam prowadzone – dodaje ks. Wiśniewski.

W każdą niedzielę na naszej antenie 103,1 FM zaprezentujemy Państwu okolicznościową audycję w ramach trwania Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego:

6 października 2019 r. - Kościół w Rwandzie (audycja przygotowana na podstawie materiałów udostępnionych przez SPM)

13 października 2019 r. - Misja w Togo (rozmowa z o. Janem KUPISEM ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich)

20 października 2019 - Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich (rozmowa z ks. Łukaszem WIŚNIEWSKI MIC - Dyrektorem Stowarzyszenia
                                          Pomocników Mariańskich na temat pracy misyjnej księży marianów oraz działań podejmowanych przez SPM)

Galeria zdjęć
Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła