TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Bazylego, Bernardyna, Krystyny 20 Maja 2024, 17:51
Dziś 23°C
Jutro 25°C
Szukaj w serwisie

Peregrynacja ikony i relikwii św. Ignacego z Loyoli

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 09:59 09.05.2022

W ramach trwającego Jubileuszowego Roku Ignacjańskiego, Ojcowie Jezuici z Kalisza zapraszają wszystkich wiernych i sympatyków duchowości ignacjańskiej do Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu na Dni Peregrynacji Ikony i Relikwii św. Ignacego Loyoli.

Wyjątkowe wydarzenie! Jubileusz Ignacjański w 500-lecie nawrócenia św. Ignacego Loyoli i 400-lecie jego kanonizacji.

Peregrynacja ma miejsce w poszczególnych kościołach i placówkach jezuickich w całej Polsce. W Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu odbędzie się w dniach od 12 do 18 maja.

 

 

W czwartek o godz. 19.00 przywitanie i modlitwa o owocne przeżycie jubileuszu oraz wprowadzenie w tematykę jubileuszu: „W Chrystusie wszystko zobaczyć na nowo”.

Ojcowie Jezuici zapraszają codziennie na Mszę św. o godz. 19.00 z okolicznościową homilią. W sobotę modlitwa w intencji kobiet o dar potomstwa i za rodziny; możliwość otrzymania wody św. Ignacego oraz błogosławieństwo relikwiami.

Na czas Roku Ignacjańskiego wszystkie jezuickie kościoły i publiczne kaplice są świątyniami jubileuszowymi, w których wierni mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Rok ten został ogłoszony z okazji 500. rocznicy nawrócenia i 400. rocznicy kanonizacji św. Ignacego Loyoli (1491-1556).

Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu jest Świątynią Jubileuszową, gdzie można codziennie zyskać odpust zupełny.

Zapraszamy wszystkich, którym szczególnie bliski jest św. Ignacy Loyola i duchowość ignacjańska, a także tych, którzy chcieliby się ze św. Ignacym zaprzyjaźnić.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła