TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Kingi, Krystyna, Michaliny 24 Lipca 2024, 05:12
Dziś 16°C
Jutro 22°C
Szukaj w serwisie

Peregrynacja relikwii Jana Pawła II po szkołach – Bukownica

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 04.03.2015

Rodzina szkół im. Jana Pawła II składa się z wielkich zespołów szkolnych, jak i niewielkich szkół w małych miejscowościach. Wielki Patron otaczany jest jednak wszędzie podobną miłością i czcią. Często nawet, mniejsze ośrodki wykazują większe zaangażowanie, integrując w adoracji relikwii, całą lokalną społeczność. Tak też przebiegała peregrynacja w Bukiownicy, do której relikwie przybyły 4 marca i jeszcze tego samego dnia zostały przewiezione do Mikstatu. Mimo, iż czas pobytu świętej pamiątki, był bardzo krótki, to intensywność spotkania i jego odzew - wśród dzieci , młodzieży, nauczycieli, ale także wielu mieszkańców - były godne podniosłych uroczystości.

Powitaniu relikwii przewodniczył dyrektor szkoły pan Jacek Puchała. - Witając relikwie w szkole, odczucia obecnych, wyraził - opiekujący się całą uroczystością - ks. Paweł Filipiak: „Tak dobrze, że jesteś pośród nas, tak dobrze, że możemy Cię, tutaj w naszej szkole - której od tylu lat patronujesz - gościć. (...) Ty jesteś skarbem dla nas, dla całego narodu, dla kościoła dla całego świata.” Po nawiedzeniu szkoły, w której byli obecni także zaproszeni goście, relikwie zostały przeniesione do kościoła p.w. Św. Apostołów Filipa i Jakuba, gdzie mszy świętej przewodniczył proboszcz parafii ks. kanonik Ryszard Jakielczyk. Świątynię przenikał nastrój modlitewnego skupienia, ale i wielkiej radości. Zanim relikwie opuściły Bukownicę, parafianie mogli adorować je w kościele, z którego tylko na chwilę, powędrowały jeszcze, na spotkanie z przedszkolakami.

Czas peregrynacji - mimo iż krótki jak błysk flesza – był jednak głęboko poruszający i pozostający w pamięci wszystkich, którzy go doświadczyli.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła