TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Gerwazego, Protazego, Sylwii 19 Czerwca 2024, 09:26
Dziś 22°C
Jutro 20°C
Szukaj w serwisie

Peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II - Ostrów Wlkp.

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 02.02.2015

Kolejnym etapem peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II pośród Rodziny Szkół jego imienia, jest Parafia św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim i szkoły:

Podstawowa nr 9  oraz Gimnazjum nr 2, znajdujące się w tej parafii. Dzień Ofiarowania Pańskiego, był więc w dwójnasób  świąteczny.

       Witając relikwie w świątyni, Ksiądz Kanonik Marian Niemier powiedział: „Wszechmogący Wieczny Boże wielbimy Cię w Twoich świętych. Życie ich jest dla nas źródłem i wzorem, a wstawiennictwo, wyjednuje nam Twoją pomoc. Przez naśladowanie ich cnót oczekujemy dziedzictwa Twojej chwały. Pobłogosław ten relikwiarz św. Jana Pawła II, spraw abyśmy nie tylko wzywali jego wstawiennictwa, ale także naśladowali jego życie, aby w ten sposób stać się wiernymi świadkami Twojej prawdy i miłości. Użycz nam Panie za pośrednictwem św. Jana Pawła II, pomocy i obrony...”. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9, pan Łukasz Mikołajczyk wyraził nadzieję, że cicha obecność Patrona pośród społeczności szkolnej,  przyniesie obfite owoce dla życia duchowego i przypomni o powołaniu nas do świętości. W Parafii św. Pawła Apostoła relikwie są obecne w dniach od 2 do 4 lutego, następnie, zagoszczą w Odolanowie.

Za nadesłane zdjęcia z uroczystości pożegnania relikwii św. Jana Pawła II dziękujemy Pani MArzeie Bugaj.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła