TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Gerwazego, Protazego, Sylwii 19 Czerwca 2024, 10:05
Dziś 27°C
Jutro 21°C
Szukaj w serwisie

Peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II po szkołach – Kalisz

Radio Rodzina Radio Rodzina 00:00 11.02.2015

Kalisz, był kolejną miejscowością, którą odwiedziły w swej podróży po szkołach naszej Diecezji,  relikwie św. Jana Pawła II.

     Goszczące w naszych parafiach od 15 stycznia relikwie, zawitały do dwóch kaliskich szkół: Gimnazjum nr 9 i Szkoły Podstawowej nr 2, obie mające za patrona Świętego Papieża.
Dyrektor Gimnazjum pani Aneta Justyńska i ks. Alfred Berlak, proboszcz Parafii p. w. św. Jana Pawła II, przejęli relikwie z Zespołu Szkół w Ociążu, w poniedziałek 9 lutego. Tego samego dnia, miało miejsce ich powitanie przez gimnazjalną młodzież. Radosne śpiewy i interesujące prezentacje, stanowiły godną oprawę dla świętej pamiątki. Następnego dnia, o godzinie 10:30 uczniowie i nauczyciele mogli uczestniczyć w nabożeństwie i adoracji w sąsiadującej ze szkołą świątyni, gdzie następnie odbyło się ich przekazanie na ręce dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2, pani Niny Adamczewskiej i ks. prałata Jacka Bąka, proboszcza Parafii p. w. NMP Królowej Polski. Przepiękne powitanie, zgotowali relikwiom w swej szkole, uczniowie podstawówki. Wzruszająca uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej, po czym relikwie można było adorować w sali od historii. Wieczorem, w kościele parafialnym, dobyła się uroczysta Msza święta, z udziałem dzieci, ich rodziców i nauczycieli.
     11 lutego, relikwie zostały przekazane Zespołowi Szkół  w Chełmcach.

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła