TELEFON DO STUDIA: +48 62 766 89 09
Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny 26 Maja 2024, 02:14
Dziś 13°C
Jutro 24°C
Szukaj w serwisie

Motocykliści „Iskry Miłosierdzia” pielgrzymowali do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu

ks. Mateusz Puchała ks. Mateusz Puchała 16:15 02.05.2021

Od kliku lat przemierzamy kraje Europy, jadąc z orędziem Miłosierdzia Bożego i jesteśmy głęboko przekonani, że ta nasza misja jest potrzebna każdemu z nas, Polsce, Europie i całemu światu. Głęboko wierzymy, że ta misja jest misją pokoju, ale sami doświadczając wielokrotnie słabości potrzebujemy wsparcia i dlatego dzisiaj w kolejną pierwszą sobotę miesiąca przybywamy do Świętego Józefa, by zawierzać temu przemożnemu Patronowi naszą misję -  mówił ks. Ireneusz Powaga, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Doruchowie podczas pielgrzymki motocyklowej „Iskry Miłosierdzia” do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu.     

W homilii ks. Mateusz Puchała, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i telewizji internatowej „Dom Józefa” wskazywał na św. Józefa i Jego posłuszeństwo woli Pana Boga. Kaznodzeja zachęcał uczestników pielgrzymki do przyjęcia podobnej postawy w codziennym życiu, idąc za wzorem św. Józefa. - Św. Józef zwłaszcza w momentach trudnych był otwarty na głos Boży. Dał się Panu Bogu prowadzić i czynił wszystko dokładnie tak, jak mu polecał Pan Bóg poprzez anioła - mówił ks. Mateusz Puchała.

Przed zakończeniem Mszy św. został odczytany akt zawierzenia pielgrzymów - motocyklistów "Iskry Miłosierdzia" św. Józefowi oraz został poświęcony metalowy krzyż, który towarzyszył motocyklistom w pielgrzymce do Fatimy z okazji 100. rocznicy objawień. 

Wraz z ks. Ireneuszem Powagą modlili się: ks. Mateusz Puchała, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej i telewizji internatowej „Dom Józefa”, ks. Bogdan Marciniak, proboszcz parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Łodzi oraz ks. Marek Suder, ojciec duchowny Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

Po wspólnej modlitwie w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, uczestnicy pielgrzymki motocyklowej udali na nabożeństwo różańcowe do Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Kaliskiej.  

Pielgrzymka Motocyklowa „Iskra Miłosierdzia” to ruch motocyklistów, który powstał w roku 2016 podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Jesteśmy wspólnotą ludzi, których łączy pasja do motocykli. Co roku podróżujemy szlakami Europy niosąc przesłanie Bożego Miłosierdzia w najdalsze zakątki Europy. Do tej pory dotarliśmy do Rzymu, Fatimy, Medjugorje oraz Koryntu.

Zdjęcia: Szymon Raczyński/Radio Rodzina Kalisz 

Polecamy
Ogłoszenia
Przeczytaj
Z nauczania kościoła